Vyhněte se otravnému žehlení. Pomocníci z domácnosti snadno promění pomačkané oblečení v čerstvě vyžehlené

Jestliže doma nemáte žehličku nebo tato činnost není vaší oblíbenou, vyzkoušejte jednoduché tipy. Díky nim si i ráno rychle upravíte oděv, aniž byste použili žehličku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neoblíbenou domácí činností je právě žehlení prádla. Lidé nemají rádi, že tato aktivita trvá dlouho a raději se jí vyhýbají. Snaží se žehlit pouze to, co musí a v některých domácnostech se nic takového neděje. Jelikož jde doba stále dopředu, jsou nyní na prodej i parní napařovače. Díky nim nemusíte vlastnit žehličku a oblečení si i tak narovnáte. Pokud ale nechcete investovat do žádného přístroje, můžete si vyzkoušet několik triků, díky kterým vyjdete z domu s krásně narovnanou košilí, aniž byste ji žehlili.

Zkuste program na vaší sušičce

Pokud najdete například na košili nevkusně vypadající záhyby či varhánky, existuje řešení, jak prádlo narovnat pomocí sušičky. Ušetří vám to čas strávený u žehlícího prkna. Abyste mohli tento trik použít, je potřeba zjistit, zda jsou do sušičky vhodné. Když bude na cedulce požadovaný symbol, stačí prádlo lehce pokropit vodou. Přidat můžete i dva mokré hadříky a poté už jen zapnout program. Lze přidat i pár kostek ledu, které při procesu uvolní páru a lépe prádlo narovná.

iZdroj fotografie: Pexels

Fén není jen na vlasy

Pomuchlané oblečení plné vrásek lze narovnat také prostým fénem na vlasy. Ten by neměl chybět ve vybavení jakékoliv koupelny, kterou používá i žena. Stačí položit oděv na cokoliv rovného a pomocí horkého vzduchu z fénu vyfoukat nevzhledné přehyby. Ideální varianta je, když oděv trochu postříkáte vodou v ohnutých místech. Díky tomu se látka změkčí a práce půjde snadněji. Při foukání by měl být fén ve vzdálenosti několika centimetrů, abyste si nepropálili do halenky nebo jiného kousku díru.

iZdroj fotografie: Pixabay

Sprcha místo žehličky

Tento trik se vám může hlavně na cestách nebo na služební cestě. Nikdo nechodí rád na důležité schůze v pomačkané košili, a navíc to nepůsobí dobře. Jednoduše zavěste košili nebo jiný kousek na stěnu ve sprchovém koutu a pusťte sprchu. Dávejte si pozor, aby voda nemířila na oblečení. Nastavte nejvyšší teplotu a zavřete dveře od sprchového koutu. Uvnitř se vytvoří pára a prádlo by mělo být rovné po maximálně 20 minutách. Už v polovině tohoto času můžete zajít zkontrolovat, v jakém stavu se nachází.

iZdroj fotografie: Pixabay

Žehlička na vlasy narovná i oblečení

Spolehlivým pomocníkem převážně žen se může stát i žehlička na vlasy. Bude váš největší spojenec hlavně při boji s opravdu odolnými záhyby a vrásky v těžko dostupných místech oblečení. Zařízení musí být hlavně čisté, beze stop po různých přípravcích. Speciální pozornost je třeba věnovat nastavení teploty a tlaku při používání. Přeci jen si nechcete oděv místo narovnání zničit. Žehlička na vlasy je nejlépe použitelná na rukávy, límce nebo manžety.

iZdroj fotografie: Unsplash

Ručník vyžehlí za vás

Ručník můžete využít jako náhradu za žehličku. Řešení je velmi jednoduché a přitom efektivní. Ručník je třeba pouze namočit, aby byl vlhký. Poté ho položte na pomačkaný kus oblečení, který byste měli mít na rovném povrchu. Pokud si pamatujete, kde záhyby jsou a pečlivě je vymačkáte, máte vyhráno. Po vyrovnávání záhybů si jen pohlídejte, abyste na sobě neměli žádné žmolky nebo vlasy z ručníku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ocet funguje téměř na vše

Ocet je známý pro své využití nejen v kuchyni, ale i jako čistící prostředek například na toalety. Stejně tak může být i vaším pomocníkem číslo jedna. Lze z něj vyrobit přípravek na narovnávání prádla. Nejenom, že pravděpodobně bude levnější variantou, ale také je šetrnější, jelikož neobsahuje žádné chemické látky. Umícháte ho s pomocí dvou látek. Do nádoby s rozprašovačem stačí dát 30 ml octa a 90 ml vody. Zamíchejte, naneste na pokrčená místa a prsty vyrovnejte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte speciální sprej

Výrobci pracích prostředků zjistili, že lidé chtějí nejen čisté prádlo bez námahy, ale také narovnané. Pustili se tedy do výroby sprejů proti nesrovnalostem na oděvu. Jeho použití je velice jednoduché a nemusíte vytahovat žehlící prkno. Stejně jako prostředky na praní mají i spreje různé vůně. Místo žehlení na několik hodin stačí vzít sprej, se kterým máte hotovo po několika sekundách.

Varná konvice na vodu

V rychlovarné konvici si lidé vaří vodu, aby si mohli připravit horký nápoj. Nyní ji můžete využívat i místo napařovacího přístroje. Dejte vařit vodu a ve chvíli, kdy se začne linout pára, máte ideální náhradu napařovací žehličky. Tato metoda funguje na podobném principu, jako postup se sprchou. Pozitivní zprávou je to, že si nemusíte žádný drahý přístroj kupovat a peníze si můžete schovat na něco jiného. Navíc lze využít na mnoha místech a nejen doma.

iZdroj fotografie: Unsplash

Místo žehličky použijte hrnec

Pomačkaný kus oblečení si můžete vyžehlit i pomocí hrnce. Nemusíte si kupovat drahou žehličku, která funguje tak, že stačí její horkou plochou přejíždět po látce a díky tomu se narovná. Podobně lze využít i hrnec nebo pánev. V hrnci uvařte vodu, kterou poté použijete na čaj, úklid nebo kdekoliv jinde. Horké dno nádoby vám nyní bude sloužit jako jedna velká žehlička.

iZdroj fotografie: Pixabay

Matrace

Abyste si mohli narovnat triko na druhý den do práce / školy, vyzkoušejte trik s matrací. U té to sice potrvá o pár minut déle, ale výsledek bude stejně kvalitní jako při žehlení. Látku s varhánky dejte na rovný povrch, vyrovnejte ji do hladka a poté jen smotejte jako palačinku. V tomto stavu vložte pod matraci a první výsledky se dostaví po zhruba čtvrt hodině čekání. Tento postup můžete praktikovat každý večer a oblečení si vzít až ráno.

Jaké máte triky vy, jestliže nepoužíváte žehličku?

Zdroj: Rd

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články