Oblečení bude vonět i po několikerém nošení: Stačí před žehlením použít 6 kapek oleje s vodou

Čerstvě vyžehlenému a voňavému prádlu se nic nevyrovná. Člověk se v něm cítí příjemně a pod vonícím ložním prádlem se báječně usíná.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hospodyňky používají žehličku výhradně k tomu, aby bylo oblečení bez vrásek a nevypadalo zmuchlaně. Většina z nich ale nezná další užitečný trik. Díky žehličce lze dosáhnout toho, aby bylo prádlo již při žehlení voňavé. Tento proces je nenáročný a postačí vám k tomu jen dvě přísady – destilovaná voda a pár kapek esenciálního oleje. Dokonce se najdou i takoví koumáci, kteří si vytvářejí vlastní vůně složené ze 100 % přírodních ingrediencí. Tento vynalézavý způsob zaručí, že i po několika nošeních si oblečení udrží svěží vůni.

Co budete potřebovat?

– 6 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru
– 250 ml destilované nebo demineralizované vody

Před samotným žehlením si nalijte vodu do misky a přidejte požadované množství esenciálního oleje. Mnozí lidé si zamilovali levanduli pro její relaxační a zklidňující účinek nebo citron pro svěžest. Obě přísady vlijte do rozprašovače a pečlivě promíchejte. Láhev protřepejte a vložte ji na několik minut do chladničky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Než začnete žehlit, tak si nachystejte rozprašovač a postříkejte oblečení. Ihned si všimnete, že se tkanina lépe žehlí, protože pára žehličky fixuje parfém na oděvy. Pokud se vám nechce připravovat přírodní koktejl do rozprašovače, odměřte 3 kapky přímo do žehličky.

Experimentujte s vůněmi

Pokud nejste zastánci esenciálních olejů, vyzkoušejte i další levné tipy, které lze přidat jako vůni do oblečení při žehlení. Podívejte se na pár příkladů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Růžová voda

K oblíbeným aroma patří růžová voda, protože zanechává sladkou vůni již při žehlení. Do destilované vody přidejte pár kapek, vyčkejte několik minut, než se žehlička zahřeje, a pak pusťte tlačítko páry. Růžová voda impregnuje tkaninu a vy budete její vůní doslova omámeni. Určitě vás potěší, že se vám budou tímto způsobem lépe žehlit rukávy i límce u košile a také provoníte celou místnost, v níž žehlíte. Jen dodržte dávkování. Jedno víčko růžové vody na dvě sklenice destilované vody.

Aviváž

Každá hospodyňka má doma aviváž. I s ní si skvěle provoníte oblečení. Smíchejte tedy destilovanou vodu s aviváží a je to. I zde oceníte rozprašovač, do něhož vlijete pár kapek aviváže s vodou. Vše dokonale promíchejte a před žehlením prádlo roztokem postříkejte. Výsledkem budou oděvy, které jsou na omak hladké a snadněji se žehlí. Díky parfémování oblečení pří žehlení získáte hned několik benefitů. Vaše prádlo bude voňavé, svěží, příjemné na omak, provoníte celou místnost a proces žehlení bude pohodlnější.

Jaké máte další tipy na voňavé oblečení?

Zdroj: HelloLaundry
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články