Zachraňte své oblíbené boty: Jednoduchý trik, který vyhladí nevzhledné záhyby jako mávnutím kouzelného proutku

Pokud vaše plátěné boty už nevypadají úplně dobře, nemusíte je hned vyhazovat. Stále je možnost je zachránit za pomoci žehličky a vlhkého ručníku.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Za boty je člověk schopný utratit i několik tisíc korun. Na druhou stranu ale očekává, že mu vydrží dlouho pěkné a pokud možno bez poničení. Bohužel ne vždy tomu tak je, a pokud o boty není dobře pečováno, budou za chvíli vypadat opotřebeně. A pokud se něco takového stalo i vám, nezoufejte. Rozhodně je nebudete muset vyhazovat, bude stačit, když použijete tento jednoduchý trik, po kterém budou opět jako nové.

Co budete potřebovat

  • staré ponožky nebo kus látky
  • menší ručník
  • žehličku

Je to opravdu jednoduché a rychlé

Nejprve si boty omyjte, pokud je máte hodně znečištěné třeba od prachu nebo hlíny. K tomu vám postačí buď namočený ručník nebo vlhčené ubrousky. Poté si každou botu vycpěte ponožkami nebo kusy látky, aby byly úplně vyplněné a nedaly se zamáčknout dovnitř. Opravdu si na tomto kroku dejte záležet a vycpěte je pořádně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ručník si navlhčete teplou vodou a pořádně ho vyždímejte. Není totiž vhodné, aby byl úplně mokrý, ideální je vlhký. Zkrátka aby voda nestékala, ale ručník byl navlhčený. Tento ručník poté dejte na špičku vaší boty. A teď přichází na řadu onen zázračný trik. Jednoduše si zapněte žehličku a poté ji přitlačte na navlhčený ručník. Ne moc dlouho, aby se nic nepřipálilo.

A máte boty jako nové

Je dost možné, že vaše boty jsou už opravdu hodně pomačkané a jedno přiložení žehličky nebude stačit. Ale to vůbec nevadí, tento krok můžete opakovat do té doby, než budete opravdu spokojeni. A žehličku takto přikládejte na všechna místa, kde jsou boty pomačkané. Po dokončení by měl být povrch boty úplně hladký a lesklý tak, jako když jste si je zrovna přinesli z obchodu.

Jak pečujete o vaše boty vy?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články