Muž vykopal na zahradě velkou díru. Výsledek je famózní | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vykopal na zahradě obří díru a umístil do ní kontejner ze skládky. Sousedé si nejprve ťukali na čelo, teď mu závidí krásný vinný sklep

Vykopal na zahradě obří díru a umístil do ní kontejner ze skládky. Sousedé si nejprve ťukali na čelo, teď mu závidí krásný vinný sklep

Muži se zdál sen o tom, jak kope velkou díru na zahradě. Druhý den začal svůj sen realizovat. Sousedé jen nechápavě kroutili hlavou – neměli tušení, co má s dírou v úmyslu.

bagr vykop stavba
Zdroj fotografie: Pixabay

Když Wayne Martin začal na své zahradě kopat velkou díru, nejprve si sousedé mysleli, že jde stavět zapuštěný bazén. Jakmile začal dno obřího výkopu zavážet rašelinou a štěrkem, dovtípili se, že bazén to nejspíš nebude. Ale co to tedy staví? Jak Waynovy práce pokračovaly, začínalo být vše jasnější. Nakonec zůstali pochybovači stát s údivem pokleslou čelistí.

Zdálo se mu, že kope díru, tak ji vykopal

Wayne Martin byl vždycky kutil a šikula. Rád vytvářel menší i větší projekty nejrůznějšího charakteru. Jednou v noci se mu zdál sen o tom, jak kope na své zahradě díru. Když se vzbudil, sedl k počítači a hledal tak dlouho, dokud neobjevil starý lodní kontejner na prodej. I s dopravou ho vyšel na pár tisíc dolarů. Ihned poté, co obří železná krabice dorazila, klasické velké dveře kontejneru zapečetil a namísto nich vytvořil klasické dveře z druhé strany.

Nakonec si najal firmu na instalaci jímek, která má techniku k umístění kontejneru do připraveného výkopu. Nejtěžší část měl za sebou, ale rozhodně to nebylo finále. Teď musel zapracovat na tom, aby zapuštěný kontejner splynul s krajinou. Udělal to tak, jak byste čekali – zalil ho betonem.

Nejdůležitější je střecha

Amatérský stavitel myslel na všechno a nezapomněl v úrovni vchodu do sklepa nainstalovat děrovaný sud s odvodňovací pumpou. To aby se ze sklípku při vydatnějších deštích doopravdy nestal onen zprvu očekávaný bazén. Poté vybetonoval ke vchodu schody, přes vrchní část položil několik železných traverz a zakryl je vlnitým plechem. Nainstaloval větrací otvory a…

… zalil vše betonem. Spoustou betonu. Když ale beton řádně zatvrdl, překryl jej zeminou, kterou předtím vyhrabal při budování výkopu. Schodiště obestavěl cihlovou zdí a do hlíny vysázel rostliny. Uvnitř zapuštěného kontejneru vybudoval příjemný vinný sklípek plný polic s lahvemi a demižony. Celkové náklady za jeho výstavbu činily 12 500 dolarů, což je v přepočtu okolo 270 tisíc korun.

Jak byste si vnitřek kontejneru zařídili vy?

Zdroj: TipHero