Jakou zeleninu si můžete v červenci zasadit? | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Kalendář pro zahradníky. Jakou zeleninu si v červenci zasadit, abyste ještě letos sklízeli rekordní úrodu

Kalendář pro zahradníky. Jakou zeleninu si v červenci zasadit, abyste ještě letos sklízeli rekordní úrodu

Červenec je tu a vám je líto, že jste si letos nic nezasadili a tím pádem nemáte žádnou úrodu? Nezoufejte, je hodně druhů zeleniny, které si můžete ještě teď zasadit a sklízet můžete také ještě letos!

bedna plna zeleniny e1625242760843
Zdroj fotografie: Depositphotos

Je červenec a to znamená, že jsme na vrcholu léta. Možná si myslíte, že je příliš pozdě na to, abyste cokoliv zasadili a užili si tak letos nějakou sklizeň. Opak je pravdou! Stále si tento měsíc můžete zasadit spoustu věcí, které vaší zahradě dodají vzpruhu, při nejhorším tak můžete svoji zahradu připravit na příští rok. A co všechno si vlastně v červenci můžete zasadit? To se hned dozvíte!

Salát

Listy salátu rostou v tomto období opravdu superrychle, a pokud je nestíháte rychle sníst, mohou rychle začít pouštět semena. Častý výsev semen je vlastně neustálý přísun salátu a vy můžete zasívat každých pár týdnů. A také do toho můžete zapojit svoje děti, aby vám s tím pomohly.

salat
Zdroj fotografie: Unsplash

Červená řepa

Když červenou řepu zasadíte v červenci, nic tím nezkazíte. Pokud s tím začnete co nejdříve, máte ještě pořád dostatek času na to, aby vám stihla vyrůst. Chuť červené řepy je nejlepší, když je ještě malá a mladá, takže když začnete sklízet brzy, vůbec se kvůli tomu neciťte nějak provinile.

Ředkvičky

Ředkvičky jsou známé tím, že rychle rostou, takže pokud je zasadíte teď v červenci, můžete mít sklizeň během několika týdnů. Zasejte semena asi 1 cm hluboko, do řádků asi 15 cm od sebe. Mezi jednotlivými semeny dělejte mezeru asi 2-4 cm. Stejně jako salát jsou ředkvičky zelenina, která často poskytuje nepřetržitě plodiny celé léto.

redkvicky
Zdroj fotografie: Unsplash

Zelené fazole

Fazole jsou další rychle rostoucí plodinou, kterou můžete sklízet během několika měsíců. Zasaďte semena do květináče s kompostem a vysaďte je, až dosáhnou výšky 15-20 cm. Trpasličí francouzské fazole jsou malé rostliny, takže jsou ideálním kandidátem i na pěstování v květináčích.

Tuříny a řepy

Zdá se, že na zimní zeleninu je ještě dost času, že? Ale dozrání tuřínů a řep trvá až 6 měsíců, takže když je vysadíte teď, budete mít v zimě skvělou úrodu. A to je ideální pro horké a syté polévky. Řepy a tuřín mají rádi vlhkou půdu, takže se snažte nenechat ji vyschnout za teplého počasí.

Kapusta

Kapusta plná vápníku a antioxidantů je nyní považována za superpotravinu a objevuje se v mnoha kuchařkách, dokonce i v nabídkách džusů. Pokud si chcete zkusit vypěstovat vlastní, můžete zasít semena v červenci a ke sklizni budou připravena za 3-4 měsíce.

kapusta
Zdroj fotografie: Unsplash

Zimní zelenina

Pokud chcete v zimních měsících pěstovat více zeleniny, nyní je ten pravý čas, abyste nějaké rostliny zasadili. O kapustě a tuřínu jsme vám již psali, ale tento měsíc můžete také vysadit zelí, květák, pórek a nebo růžičkovou kapustu. Tyto malé sazeničky najdete v každém zahradnictví.

Zdroj: GardeningToday