Konec nudným míchaným vajíčkům. Přidejte jednu z těchto 6 ingrediencí
adbz.cz » Hobby » Co přidat do míchaných vajíček, aby se rozplývala na jazyku: Pomerančový džus, smetanu i kukuřičný škrob

Co přidat do míchaných vajíček, aby se rozplývala na jazyku: Pomerančový džus, smetanu i kukuřičný škrob

Zkuste obohatit klasická míchaná vajíčka o nové ingredience. Vaše snídaně doslova dostane nový rozměr.  

michana vajicka priprava
Zdroj fotografie: iStock

I tak jednoduché jídlo, jako jsou míchaná vajíčka, je možné připravit zcela jinak než obvykle. Pokud vás obyčejná míchaná vajíčka už nudí, můžete k nim přidat několik ingrediencí, a překvapit tak nejen své známé, ale možná i sami sebe. Udělejte si k sobotní snídani míchaná vajíčka tak, jak je neznáte. Volit můžete z několika ingrediencí, které by vás určitě nikdy nenapadlo spojit právě s míchanými vajíčky.  

Přidejte smetanu, džus či šampaňské

Kdo by neměl rád míchaná vajíčka? Na přípravu je to jedno z nejlehčích a také nejrychlejších jídel, které můžete v kuchyni vymyslet. A přitom jsou tak lahodná, že málokdo odolá. Pokud máte rádi míchaná vejce, jež jsou lehká jako pírko, stačí do nich přidat trochu zakysané smetany či mléka. Čím více tekutiny do míchaných vajec přidáte, tím vláčnější a lahodnější budou.   

Do míchaných vajíček můžete přidat také pomerančový džus. Výsledkem pak budou lesklá vejce s opravdu překvapivou chutí se sladkým nádechem. Pokud stále nejste úplně spokojení, můžete vyzkoušet míchaná vajíčka ochutit třeba šampaňským. Nejenže dostanete úplně jiné jídlo, ale po jeho konzumaci budete mít určitě o krapet lepší náladu.  

Nadýchaná a vláčná vajíčka díky kukuřičnému škrobu

Pokud do míchaných vajec přidáte trochu kukuřičného škrobu, získáte opravdu nadýchaná a také mnohem vláčnější vajíčka, než na jaká jste zvyklí. Při jejich přípravě nezapomínejte také na vhodné koření, které z obyčejných míchaných vajec udělá hvězdu vaší snídaně. Ochutit je můžete například bazalkou, parmazánem, nebo dokonce chilli. Fantazii se v tomto meze rozhodně nekladou.  

servírování míchaných vajec
Zdroj fotografie: Pexels

A nakonec ještě tip pro rychlejší a snazší přípravu míchaných vajec. Představte si, že se nemusíte omezovat jen na pánev a sporák. Podle všeho jdou míchaná vajíčka připravit také v mikrovlnné troubě. Pokud vás po ránu tlačí čas, jednoduše je vložte na tři minuty do mikrovlnné trouby, každých pětačtyřicet sekund je lehce promíchejte a máte hotovo. Můžete si vychutnat lahodnou a zdravou snídaní, která vás zasytí na celé dopoledne.