Nevyhazujte použité čajové sáčky. Mají spoustu využití
adbz.cz » Hobby » Čajové sáčky pomohou s úklidem i při vaření: Pohltí zápach, dochutí rýži a usnadní mytí nádobí

Čajové sáčky pomohou s úklidem i při vaření: Pohltí zápach, dochutí rýži a usnadní mytí nádobí

Stejně jako kávovou sedlinu, i použité sáčky čaje ještě můžete v domácnosti snadno a účinně využít. Inspirujte se těmito geniálními triky a vyzkoušejte je i ve své domácnosti.

uvareny caj sacek
Zdroj fotografie: André Engels / Creative Commons / CC BY

Čaj je pro mnohé oblíbený teplý nápoj. Hrnek této lahodné teplé tekutiny je vynikající nejen v zimních měsících. Spousta lidí si bez hrnku oblíbeného čaje ani neumí představit den. Použité sáčky čaje nemusíte hned vyhazovat do koše. Existují skvělé způsoby, jak čajové sáčky ještě využít. Použité sáčky čaje vám skvěle poslouží a ještě zredukujete množství vyprodukovaného odpadu. 

Jak čajové sáčky ještě využít

Použité čajové sáčky můžete využít nejen při úklidu domácnosti, ale také při přípravě některých pokrmů. Nevyhazujte je tedy hned po jejich použití. Inspirujte se těmito jednoduchými triky a vyzkoušejte je i ve své domácnosti. Použité čajové sáčky se jistě stanou vaším nenahraditelným pomocníkem.

Využijte čajový sáček k přípravě těstovin nebo rýže

Při přípravě rýže nebo těstovin můžete využít použité čajové sáčky. Jednoduše jich pár vhoďte do hrnce s vodou, než začne vřít. Jakmile voda uvnitř hrnce dosáhne bodu varu, čajové sáčky z vody vyjměte a přisypte do ní rýži nebo těstoviny, které díky čaji získají speciální chuť. Podle zvoleného čaje může rýže nebo vybrané těstoviny získat specifickou zemitou příchuť. V nouzi můžete použité čajové sáčky využít jako základ pro čaj.

caj sacek hrnek
Zdroj fotografie: Depositphotos

Snazší mytí nádobí

Pro snadnější mytí špinavého nádobí napusťte dřez horkou vodou, vložte do něj pár použitých čajových sáčků a špinavé nádobí. Chvíli nechte nádobí ve vodě odmočit a nakonec pomocí houbičky a běžného mycího prostředku nádobí umyjte. Veškerá špína i zaschlé nečistoty půjdou z nádobí mnohem jednodušeji odstranit, aniž byste museli ztrácet čas namáhavým drhnutím. 

Čajové sáčky na popálenou kůži

Ať už jste si pokožku spálili na sluníčku nebo jste sáhli na něco horkého, můžete si od bolesti ulevit pomocí použitých sáčků čaje. Sklenici napusťte vodou a přidejte čajový sáček. Nechte chvíli obsah sáčku rozpustit, a následně do vody namočte hadřík nebo kus látky. Pomocí takto namočeného hadříku jemně potřete čajovou vodou popálená místa nebo přiložte jako obklad a nechte na spáleném místě působit.

Neutralizace zápachu z odpadkového koše

Další skvělou vychytávkou je neutralizace nepříjemného zápachu linoucího se z odpadkového koše. Aby váš koš přestal zapáchat, umístěte na jeho dno jeden použitý čajový sáček. Teprve pak vložte do nádoby na odpad sáček, do kterého odpad sbíráte. Díky čajovému sáčku se snadno a rychle zbavíte nepříjemného zápachu. Sáček na dně koše vyměňujte alespoň jednou týdně.