Jar smíchaný se solí pomůže s úklidem celé koupelny a kuchyně: Funguje na běžnou i odolnou špínu

Když dojde na víkendové čištění koupelny, mnohé ženy jdou do kolen. Není divu. Pokud úklid jen jednou zanedbají, na vaně, sprchovém koutě i toaletě vzniknou usazeniny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pravidelný úklid domácnosti je jediným klíčem k dosažení čistoty. Bohužel na něj není vždycky čas, tudíž se začnou v prostorách koupelny nebo kuchyně vytvářet nečistoty a vodní kámen. Rozhodně nejde o příjemný pohled, protože člověk nikdy neví, kdy k němu domů zavítá návštěva. Buďte pečliví a pravidelnost nepodceňujte. S pomocí zcela obyčejných prostředků se vám bude dobře pracovat, protože spatříte viditelný efekt.

Ne nadarmo je sůl nad zlato

Obyčejná sůl je pro všechny dostupná a používá se především při vaření. Někteří lidé ji však využívají i při jiných úkonech spojených s domácností. Snadno se s ní zbavíte zmrzlých kusů ledu v mrazáku a mastnoty ve dřezu či ji nasypete do vodní lázně, která uleví namoženým nohám. Dnes si však připravíme pastu na čištění snad úplně všeho, co je doma špinavé a postrádá lesk.

Je to jednoduché a účinné

K výrobě všestranného čističe, který nahradí předražené produkty z drogerie, budete potřebovat jen pár cenově zanedbatelných ingrediencí:

  • 1 šálek mycího prostředku,
  • 1 šálek vody,
  • 2 lžíce soli,
  • 1 lžíci jedlé sody.

V nachystané misce smíchejte všechny ingredience a buďte důkladní, protože se musí sůl i soda dokonale rozpustit. Vzniklý mix přemístěte do prázdné nádoby od tekutého mýdla či saponátu.

sůl jako čistič iZdroj fotografie: Pixabay

A hurá na čištění koupelny

Takto připravená hmota vám pomůže odstranit špínu a vodní kámen v koupelně. Nerezovému vybavení navrátí lesk a zbaví ho bakterií. Všechna znečištěná místa potřete směsí se solí a nechte chviličku působit. Nato dle potřeby vydrhněte běžným způsobem. Nic jiného v tom nehledejte.

V kuchyni bude konečně uklizeno

Nemyslete si, že vám hmota poslouží jen v koupelně. Hravě s ní vyčistíte mastnotu usazenou ve dřezu, dokonce i připálené pánve, plechy a hrnce. To vše bez použití extra chemických prostředků. Máte-li doma zašlé příbory, tak je univerzálním čističem vydrhněte. Nebudete věřit vlastním očím, jak budou opět po malé chvíli krásně zářit. Budete na sebe pyšní a návštěvy oslní vaše schopnosti při úklidu.

Jak čistíte koupelnu vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články