Sušička je jeden z nejnebezpečnějších spotřebičů, které můžete mít
adbz.cz » Hobby » Sušička prádla je jedním z nejnebezpečnějších spotřebičů. Snadno může zapříčinit požár

Sušička prádla je jedním z nejnebezpečnějších spotřebičů. Snadno může zapříčinit požár

V každé početnější domácnosti se nachází sušička. Jedná se o moderního pomocníka, díky němuž ušetříte čas. Jenomže jen málokdo ví, že se jedná o nebezpečný spotřebič.

susicka filtr cisteni
Zdroj fotografie: iStock

Lidé se dnes bez různých moderních spotřebičů jen těžko obejdou. Jenže pokud se o ně pořádně nestaráte nebo je necháte zbytečně bez dozoru, mohou se vznítit. Možná se vám to zdá v dnešní době nemyslitelné, ale je to tak. Existují rady odborníků, kterými byste se měli řídit. Předejdete tak katastrofě, která může mít pro vaši rodinu ničivé následky. Pravidelně kontrolujte nejen sušičku, ale také varnou konvici, mikrovlnou troubu, pračku a počítač.

K požáru dojde během chvíle

Mít doma pračku se sušičkou není nic výjimečného. Asi jste nevěděli o nebezpečí, které u tohoto spotřebiče hrozí – způsobuje mnoho požárů ročně. Každý, kdo má alespoň matné povědomí o fungování sušičky, nebude dlouho pátrat po důvodu. Bubnová sušička využívá k sušení prádla extrémně vysoké teploty, vzniká v ní vlhkost a v bubnu se zachytávají prach i vlákna z tkanin. Právě tato kombinace může být fatální. Naštěstí lze této nepříjemnosti předejít.

Prevence je základ klidného spánku

V momentu, kdy vám domů přivezou sušičku na prádlo a budete ji instalovat na vlastní pěst, zpozorněte. Jako první si přečtěte návod k použití, protože předejdete větším komplikacím. V případě, že si nebudete sami vědět rady, neváhejte kontaktovat pracovníka, který má v tomto směru zkušenosti. Není vhodné ji instalovat v blízkosti koberce. Pokud nemáte jinou možnost, dbejte na pravidelné vysávání. Vlákna tkanin na něm snadno ulpí, a navíc se rychle vznítí.

moderní spotřebiče
Zdroj fotografie: Pixabay

Používejte selský rozum

Zapojujete-li sušičku v kuchyni, nezapínejte ji do vícečetné prodlužovací zásuvky k dalším spotřebičům. To je velké bezpečnostní riziko. Rozhodně by neměla být umístěna v blízkosti pracovní desky, kde se udržuje vlhkost a voda. Klíčem k úspěchu je také pravidelné čištění a zvolení vhodné polohy. Zcela zásadní je čištění filtrů, aby nedošlo k jejich zanesení, tím zároveň prodloužíte životnost spotřebiče.