Urychlete sušení svého prádla jednoduše a bez použití sušičky
adbz.cz » Hobby » Doba sušení prádla se zkrátí na polovinu: Do pračky stačí přidat ručník, funkční je také metoda „na burrito“

Doba sušení prádla se zkrátí na polovinu: Do pračky stačí přidat ručník, funkční je také metoda „na burrito“

Váš oblíbený kousek oblečení ještě nestačil po vyprání uschnout a vy teď nemáte co na sebe. Existují jednoduché triky, které vám při sušení prádla mohou pomoci.

pradlo susak byt
Zdroj fotografie: iStock

Některé činnosti v domácnosti trvají zkrátka příliš dlouho. I když v dnešní době existují takové vymoženosti jako je sušička prádla, která proces sušení velmi urychlí, někdy bychom i tak potřebovali mít suché prádlo ještě rychleji. Zkuste jednoduché triky, které vám při sušení prádla mohou velmi pomoci. Nejedná se o nic drahého, ani složitého a doba sušení se zkrátí na polovinu.

Extra rychlé sušení 

Existují situace, kdy je opravdu nutné usušit některý kus oblečení do nejrychleji. Hlavně maminky malých dětí, kterým běží pračka takřka nonstop, se do této krizové situace dostávají velmi často. Jak tedy sušení urychlit a oblečení přitom nepoškodit. Je to pravdu jednoduché. Zkrátka po vyprání vašeho prádla ho nechte v pračce a přidejte k němu velký a co možná nejvíce načechraný ručník. Pračku nastavte na odstředění a znovu ji zapněte. Ručník by měl z oblečení absorbovat co nejvíce vlhkosti, a to se tak bude snáze sušit.  

Sušení „na burrito” 

Další možností, jak prádlo usušit rychleji je tzv. Burrito metoda. Tento způsob sušení bez bubnové sušičky opět spočívá v síle obyčejného ručníku absorbovat vlhkost. Ručník rozprostřeme na podlahu a položíme na něj kus oblečení, který chceme rychle vysušit. Ručník začněte rolovat i s mokrým oblečením. Jakmile se dostanete na konec, získáte tlustou roli, která se podobá burritu. Odtud název metody. Silou začněte celou roli tlačit koleny a rukama. Nakonec ručník rozbalte a oblečení pověste na sušák.  

žena věší prádlo

Tlak rukou a kolen zajistí, že ručník z prádla absorbuje přebytečnou vlhkost a prádlo bude na šňůře lépe schnout. Metoda “burrito” sušení je nejvýhodnější používat např. při cestování. Samozřejmě, že pokud chcete sušení prádla opravdu urychlit, je nejlepší po použití obou uvedených metod zapojit do práce také sušičku na prádlo. Oblečení tak bude suché opravdu rychleji a vy budete moci ihned vyrazit za novými zážitky.