Sušičku nepotřebujete. Stejný výsledek zajistí igelitový sáček v pračce
adbz.cz » Hobby » Igelitový sáček zlepší výsledek praní. Stačí ho vhodit do bubnu a posbírá všechny vlasy

Igelitový sáček zlepší výsledek praní. Stačí ho vhodit do bubnu a posbírá všechny vlasy

Tento geniální trik vám ušetří spoustu práce a ocení jej především majitelé domácích mazlíčků. Obyčejný plastový sáček vás zbaví vypadaných vlasů i zvířecí srsti v prádle.

igelitovy sacek pracka
Zdroj fotografie: abcMedia

Bez pračky se snad žádná domácnost neobejde. Díky tomuto spotřebiči je možné vyčistit velké množství prádla bez práce a za zlomek času. Aby pro vás bylo praní ještě jednodušší, vyzkoušejte také tento jednoduchý trik. Stačí do pračky vložit plastový sáček a zbavíte se všech těžko odstranitelných nečistot. Po vlasech a zvířecích chlupech nezbydou ani památky.

Jak o pračku pečovat

Aby vám tento nepostradatelný pomocník doma sloužil co nejdéle, nesmíte zapomínat na jeho pravidelné čištění a údržbu. Pro zachování co nejdelší životnosti musíte kromě mytí bubnu a zásobníku na prací prostředky udržovat v čistotě především filtr pračky. Vlivem hromadění drobných nečistot se snadno ucpe a znemožňuje odtok špinavé vody, nebo dokonce může vést až k poškození čerpadla, a tím i celého zařízení. 

Jak zamezit ucpání filtru

Dlouhé vlasy, stejně jako zvířecí srst mohou při úklidu ucpat nejen vysavač, ale jsou i velkým rizikem pro pračku. Zatímco vysavač poměrně snadno vyčistíte, v případě pračky by mohly být případné komplikace mnohem horší. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak tomuto problému předejít. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejný plastový sáček.

pracka prani program displej
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile naplníte buben pračky špinavým prádlem, přidejte do něj plastový sáček, zavřete dvířka a spusťte běžný program. Během praní se veškeré vlasy, zvířecí chlupy a další drobné nečistoty zachytí na sáček. Neohrozí tak filtr v odtoku. Tuto vychytávku se však doporučuje používat jen při teplotě praní do 40 °C, protože vyšší teploty by mohly způsobit jeho roztavení.

Další způsoby, jak se zbavit vlasů na oblečení

Pokud plastovému sáčku nevěříte nebo potřebujete teplotu praní zvýšit, pak zkuste během praní místo aviváže použít vodu s octem. Jednoduše obě tekutiny smíchejte v poměru 2 : 1 a nalijte do přihrádky na aviváž. Nemusíte se bát nepříjemného zápachu, protože ten během praní vyprchá. Můžete přidat také pár kapek libovolného esenciálního oleje. Ocet má na prádlo změkčující, antistatické a dezinfekční účinky, vyprané prádlo bude příjemné na dotek a snadno z něj také vytřepete všechny nečistoty. 

Jak vyčistit zanesený filtr

Ucpaný filtr poznáte podle toho, že prádlo po vyprání nese známky nečistot nebo z bubnu pračky vychází nepříjemný zápach. Abyste jej vyčistili, nejdříve před něj umístěte misku a starý ručník. Poté otvor opatrně odšroubujte, nechte vodu vytéct a filtr z pračky vyjměte. Do misky nalijte vroucí vodu a přidejte balíček jedlé sody a třetinu hrnku octa. Na 15 minut do směsi filtr ponořte a nakonec nechte pořádně vyschnout.