Stačí na koště navléknout igelitový sáček a zvířecí chlupy už nebudou problém

Díky tomuto jednoduchému a chytrému použití základních věcí v domácnosti už nebudete muset mít starosti s chlupy nebo vlasy na podlaze.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Dnešní moderní technologie přináší do domácností nejrůznější vychytávky, na trhu jich existuje celá řada. Některé vám s prací pomohou, jiné ji doslova udělají za vás. Ať už jde o nejrůznější tyčové vysavače, čističky vzduchu, vařící roboty, nebo robotické vysavače, které si samy jezdí po domě a uklízí. Existuje skupina lidí, kteří tyto vymoženosti v domácnosti nemají, a tak si pomůžou lecjakým lifehackem jako v tomto případě.

Skutečný domácí pomocník

Na úvod si ujasníme, co to vlastně lifehack znamená. Skládá se z dvou anglických slovíček „life“ (život) a „hack“ (osekat, zkrátit), což v překladu moc smysl nedává. Nicméně jde o určité zjednodušení života, činnosti, práce pomocí vychytávky, která je cenově přístupná. Většinou jde o vychytávky, které si lidé dokáží vytvořit z věcí, které jim běžně leží doma. Lifehack se stal populární hlavně díky internetu, kde si lidé často sdílí své nápady, zkoušejí a dále komentují.

Vraťme se ke konkrétnímu případu. Jistá žena natočila video, kde jednu ze svých vychytávek ukazuje a vysvětluje. Velmi jí vadily chlupy od domácích mazlíčků hromadící se na zemi nebo také vlasy, které po zametení stále zůstávaly přichycené na koštěti. Proto vymyslela způsob, jak koště vylepšit. Problém vyřešila pouhým igelitovým sáčkem, jejž dala na konec koštěte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sáček vám postačí jakýkoliv, ať už obyčejný od pečiva, nebo libovolný plastový obal, ve kterém jste si něco koupili, případně igelitová taška, v tomto se meze nekladou. Sáček upevněte nejlépe gumičkou, aby vám pořád nepadal. S takovým koštětem žena ve videu vše zametla a sáček vyhodila. Koště pak nemusela čistit od chlupů a celý dům byl perfektně zametený.

Z trošku jiného soudku

Dalším perfektním lifehackem této ženy je, jak udržet mýdlo suché. Znáte to, když máte kostku mýdla v nějaké vaničce, neustále se vám tam drží voda. I když existují vaničky, kde je vyvýšená mřížka, která slouží k odkapání a schnutí mýdla, žena jí asi nedisponuje. Stačily jí dvě obyčejné gumičky a rázem měla skvělou vychytávku.

Lifehacky dokáží opravdu život zjednodušit nebo vylepšit. Důkazem jsou tyto dva příklady jedné ženy, která jich jistě má v zásobě spousty. Video s koštětem má již více než 3 miliony zhlédnutí, což dokazuje, že lidé lifehacky milují a chtějí je taky doma zkoušet. Jde o skvělé vychytávky zadarmo, neboť většinou vše potřebné najdete doma, případně jednotlivé pomůcky nestojí moc peněz, proto dáváme lifehackům palec nahoru!

Jaký lifehack jste kdy použili vy?

Zdroj: Simple&Fast
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články