Pavouky z domu zaručeně vyžene droždí. Jeho zápach totiž nesnáší

Pavouci jsou užiteční, ale mnoho lidí je doma zkrátka nesnese. Naštěstí se jich dá zbavit i šetrně. Poklad se ukrývá ve vaší kuchyni.

i Zdroj fotografie: sanja565658 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Jsou zvířata, která byste hned zulíbali. A potom jsou ta o něco méně atraktivní. Co se s lidmi setkávám, dělí se na 2 poměrně rovnoměrné tábory. Jedni z nich nesnáší hady (což je můj případ), druhé děsí už jen pohled na jednu z 8 nohou pavouka. Pozor ale, zabíjet je není vhodná cesta. Dají se z obydlí odlákat i zcela přírodními způsoby. A v redakci jsme se jednohlasně shodli, že kvasnice na ně působí snad nejlépe ze všech!

Nechte pavouky žít

Přestože web Deník uvádí, že v globálním měřítku trpí arachnofobií, tedy strachem z pavouků, 6 % lidí, myslím, že toto číslo by směle mohlo být i vyšší. Ač se to některým jedincům nemusí líbit, pavouci jsou nesmírně užiteční, a kdo při pohledu na ně vyložené neomdlévá, neměl by se je snažit z obydlí vystrnadit, jak jsme na adbz radili již dříve. Pavouci se stahují do bezpečného úkrytu pod vaši střechu primárně kvůli zdroji potravy.

Živí se drobným hmyzem, a přestože tedy pavouci nejsou v rozích místností příliš estetickým doplňkem, rozhodně jsou na vaší straně. „Já si pavouky, na rozdíl od jiných lidí, hýčkám. Dříve jsem je vyhazovala ven, ale zjistila jsem, že požírají mušky i drobné škůdce, kteří okupují mé rostliny. Od té doby, co je nechávám v klidu, s tímto nemám žádný problém,“ napsala nám čtenářka paní Alena M. ze Světlé nad Sázavou.

Přírodní produkty, které fungují

Ač se to zdá zvláštní, pavouci k smrti nenávidí aromatické pachy. Pokud s nimi tedy své obydlí rozhodně sdílet nechcete, vyžeňte je humánním způsobem. Kvasnice představují optimální prostředek, jak se jich zbavit. Jednoduše můžete malé kousky rozmístit tam, kde se nejčastěji vyskytují. A ono to opravdu funguje.

Kostka čerstvého droždí iZdroj fotografie: Uživatel Food Stories / Creative Commons / CC BY-NC-SA
Malé kousky droždí pavouky zaručeně odeženou.

Dále ale můžete například octovou vodou umývat okna, parapety a povrchy nábytku, případně dát na rady adbz a odradit je pomocí máty peprné. Jako další rostliny se výtečně hodí například levandule či bazalka. Můžete ale vsadit i na kvalitní esenciální oleje a udělat si z nich přírodní repelent. Váš domov to krásně provoní a pavoukům se to opravdu líbit nebude. Web ČtiDoma doporučuje také rozmístění celé skořice, která je rovněž velmi aromatická, případně zapálit vonnou svíčku s její vůní.

Jak se snažíte zbavit pavouků vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články