Pavouci ani jiný hmyz se už doma neobjeví. Spolehlivě je odradí máta peprná

Pavouci jsou nezvanými hosty ve většině domácností. Vyzkoušejte jednoduchý recept, jak se jich zbavit pomocí darů přírody.

i Zdroj fotografie: Uživatel Mokkie / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pavouci jsou sami o sobě užiteční tvorové, kteří pomáhají přírodě, kde můžou. Ovšem většina lidí je zase tak ráda nemá a jejich společnost spíše nevyhledávají. V každé rodině určitě existuje minimálně jeden člověk, který při setkání s pavoukem nejen, že nemá radost, ale může se projevovat až hysterickým křikem nebo rychlým úprkem. 

Dejte přednost přírodním přípravkům  

Je všeobecně známo, že likvidace pavouků v domácnosti pomocí chemie není úplně ideální. Chemické přípravky koupené v drogérii sice nezvané hosty pomohou vymýtit, ale jejich dlouhodobé používání může mít také negativní důsledky na zdraví členů domácnosti. Většina lidí proto dává přednost osvědčeným přírodním receptům, které si lze jednoduše a rychle připravit doma. Nehledě na ušetřené peníze a radost z odvedené práce.  

Máta peprná je dobře známou bylinou, která má kromě pozitivního vlivu na dýchací cesty a zažívací ústrojí také účinek při boji s pavouky. Nejen, že má krásnou vůni a přípravek vyrobený z máty tak provoní celou domácnost, ale její pěstování je také velmi jednoduché. Daří se jí téměř všude. Můžete ji klidně pěstovat jen tak v kuchyni na parapetu a budete mít její vůni stále pod nosem.  

trs máty peprné iZdroj fotografie: Pexels

Vyrobte si sprej z máty peprné  

Jak tedy vyrobit sprej proti pavoukům z máty peprné? Připravte si nádobu s rozprašovačem, do které nalijete výsledný koktejl z máty a přípravku na mytí. Smíchejte tři šálky vařené máty s jednou lžící mycího prostředku a vše důkladně protřepejte. Vzniklým přípravkem postříkejte veškeré rohy a kouty ve vašem domě. Mějte však na paměti, že vůně spreje pavouky v domě zastraší, a ne úplně zničí. Postřik tak budete muset podle potřeby čas od času znovu opakovat.  

Takto vyrobený přípravek proti pavoukům je účinný rovněž proti veškerému hmyzu v domě, a navíc působí také proti myším, což ocení určitě vaše kočka, která bude mít více času na svůj oblíbený spánek. Dalším bonusem vyrobeného postřiku je jeho omamná vůně, která při častém použití provoní celou vaši domácnost svěží a lehkou vůní máty.  

Jak vyháníte pavouky z domácnosti vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články