Zapomenuté metody našich předků vyženou pavouky z domova jednou provždy. Váš práh už nikdy nepřekročí

Málokdo má rád pavouky a pokud jsou něčí zálibou, tak na ně daná osoba většinou vlastní akvárium. Je tedy jasné, že nikdo je nechce mít doma jen tak a je dobré vědět, co udělat.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Vstali jste, udělali si snídani, chystali se do nového dne a pak je zase spatřili. Pavouky, kteří hyzdí vaše jinak uklizené království a z nějakého důvodu nechtějí pryč. Pavouci dokážou život hodně znepříjemnit, zvláště potom, když očekáváte nějakou návštěvu. Přeci jen, pavučina a nezvaní hosté nikdy neudělají dobrý dojem. Jenomže co s tím? Najmout si na ně někoho? Možná si na řešení vystačíte sami.

Proč se mohou vyskytnou zrovna u vás?

Je třeba uznat, že se snad každé domácnosti jednou za čas stalo, že se musela potýkat s nechtěným výskytem pavouků. Není pro to asi žádný konkrétní důvod. Pavouci se totiž do bytu či domu dostanou prakticky jakkoliv, stačí jim jen sebemenší škvírka a jsou uvnitř. A teď si vezměte, kolikrát za den necháte otevřené okno na vyvětrání místnosti či vchodové dveře.

iZdroj fotografie: Unsplash

Přeci jen něco rychle vezmete a půjdete zpátky, tak proč je zavírat? Velkou výhodou ovšem je, že k tomu, abyste se otravného hmyzu zbavili, nemusíte sahat po chemických výrobcích. Mnohdy stačí i ty přírodní, a tak ušetříte nejen peněženku, ale i zeměkouli samotnou. Zkuste si vzít inspiraci v některé z následujících metod, jistě si vyberete a jedna z nich vám zabere.

Přehled některých účinných metod na vyzkoušení

Máta peprná není dobrá jen do koktejlů

Voňavá, s výraznou chutí a vždy svěží. Ať už je obsažena jako příchuť v osvěžujícím nápoji, nebo je obsažena ve žvýkačce či zubní pastě, lidé ji jednoduše milují. Jenomže pavouci to mají přesně naopak, nesnáší ji, a to hodně. Sežeňte si kousek bavlněné látky či nějaký vatový tampónek a namočte do éterického mátového olejíčku. Umístěte tam, kde je výskyt pavouků největší a máte hotovo.

iZdroj fotografie: Unsplash

Citrusy všech druhů také využijete

Pokud patříte mezi výjimky a mátu taky zrovna dvakrát nemusíte, vyzkoušejte použití citrusů, nebo tedy spíše jejich vůní. Ty totiž pavouky také spolehlivě odradí. Opět se tedy nebojte vybavit vatovými tampónky či kusem bavlněné látky a s chutí je pokropte esenciálními oleji. Ty mohou mít příchuť pomerančů, citronů, limetek, mandarinek… volba je jen na vás. A jestliže máte rádi zahradničení, začněte citrusy v domácnosti pěstovat. Tím se do ovzduší také uvolní nějaké silice a to je pro hmyz velmi špatná zpráva.

Skořice není dobrá jen do dezertů

Opět další pochoutka oblíbená lidmi, kterou pavouci nemohou vystát. I když, ono se jim nelze divit, přeci jen, kdo zkusil sníst lžíci skořice ví, že i s tou se to nesmí přehánět. Každopádně pro vyhnání pavouků si nemusíte celý byt zasypat jako pískárnu, pořiďte si prostě svíčky s touto vůní a přichystejte se na vánoční atmosféru. Tím odpudíte pavouky a ani o tom nebudete vědět.

iZdroj fotografie: Unsplash

Co ještě stojí za zmínku

Například taková vychytávka s anýzem, koprem či měsíčkem v květináči. Tyto rostliny přilákají berušky, které jsou nepřáteli pavouků a dokáží jich sníst až 50 denně. Nevýhoda? Budete muset najít způsoby, jak se poté zbavit berušek. Posledním tipem je omýt okna čpavkovou vodou. Intenzivní pach sice odradí i vaši rodinu, důležité ale je, že s ní půjde i ta pavoučí povedená rodinka.

Máte problémy s pavouky v obydlí a nebo se vám toto ještě nikdy nestalo?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články