Poklidná noc bez komárů: Stačí dát k posteli plátky cibule

Tento jednoduchý trik vám zajistí klidnou noc bez přítomnosti bzučících a otravných komárů. Potřebovat budete jen pár plátků cibule a tito škůdci se vám vyhnou obloukem.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Příjemné letní večery by byly dokonalé, nebýt neustálé přítomnosti otravných komárů lačnících po krvi. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se jejich přítomnosti snadno zbavit i bez použití chemických repelentů a dalších postřiků. Vyzkoušejte také tento geniální trik a zbavte svůj domov jejich přítomnosti jednou provždy. Díky silné vůni se budou od vás držet co nejdál.

Jaké je nebezpečí komárů

Kromě toho, že vás mohou svým bzučením v noci rušit od poklidného a osvěžujícího spánku, vlivem látky, kterou vám při vpichu do těla vstříknou, je jejich bodnutí v následující době velmi nepříjemné a vyvolává dráždivé svědění. Navíc mohou být někteří jedinci nakažení nebezpečnými chorobami a ve vašem těle tak vyvolat alergickou reakci nebo na vás přenést různá onemocnění.

Jak se zbavit komárů v zahradě

I když jsou obchody plné postřiků a přípravků proti komárům a dalším škůdcům, jejich používání je škodlivé jak pro životní prostředí, tak i zvířata žijící ve vaší blízkosti, a dokonce i vaše vlastní zdraví. Namísto toho je lepší sáhnout po přírodních alternativách, které jsou mnohem šetrnější a bezpečnější. Komárů se například zbavíte tím, že na zahradě vysadíte rostliny, které je odpuzují. Ty lze umístit i v květináči na balkon nebo parapet. Vhodná je zejména levandule, kočičí tráva nebo pelargonie.

komár na kůži iZdroj fotografie: Pixabay
Existují i přírodní metody, jak se vyhnout komářímu štípnutí

Jak se zbavit komárů doma

Velmi účinným způsobem, jak zabranit komárům v nevítané návštěvě, je nainstalovat do oken ochranné sítě proti hmyzu. Ty zabrání v průletu nejen jim, ale taky mouchám a všem dalším druhům, které ve své domácnosti rozhodně nechcete. Bohužel ne všude je jejich instalace možná. Naštěstí existují pomůcky, které vám pomohou tyto škůdce udržet co nejdál.

Vyžeňte komáry cibulí

Proti komárům můžete využít jejich dobře vyvinutý čich a odpudit je tak z vašeho okolí. Komáři nemohou vystát silné aroma cibule a česneku. Stačí tedy tuto zeleninu nakrájet na tenké plátky a položit na parapet v ložnici. Pro větší účinnost lze pár plátků umístit taky poblíž postele, abyste měli jistotu, že se k vám komáři během spánku ani nepřiblíží.

Pokud ani vám není vůně česneku a cibule příjemná, nahraďte ji vhodným esenciálním olejem. Obzvlášť účinně proti hmyzu funguje vůně rozmarýnu, hřebíčku, máty peprné, tymiánu nebo levandule. Stačí pomocí rozprašovače nastříkat tyto vonné oleje na záclonu, závěs nebo okenní rámy a parapet. Takto se komáři k vaší ložnici nebudou chtít přiblížit.

Nejlepší domácí pasti na komáry

Jaké způsoby k odpuzení komárů využíváte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články