Pavouky u sebe doma nikdy nezabíjejte: Moc se to neví, ale skvěle chrání vaši domácnost

Pokud patříte k lidem, kteří i sebemenšího pavouka ihned zabijí, pak byste si tento krok do příště měli rozmyslet. Ve skutečnosti vám mohou doma posloužit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jen málokdo si užívá pohled na pavouka usazeného v rohu nebo pomalu se spouštějícího ze své sítě za novým dobrodružstvím či potravou. Přesto bývají neodmyslitelnými obyvateli snad každé domácnosti, i když se jich většina lidí snaží sebevíc zbavit. Podle informací na webu PrimaLiving přitom existuje hned několik důvodů, proč byste si to měli příště rozmyslet. S malým pavoučkem se osobně zvládnu vypořádat, pokud ho pořád nevidím, ale s těmi většími mám taky problém. Navíc pokud jsou blízko postele.

Proč se pavouci stahují do lidských obydlí

Stejně jako jiný hmyz a další živočichové se i pavouci řídí svým instinktem. Ten jim pomáhá najít si bezpečné prostředí s dostatečným přísunem potravy a v lidských domovech mají často obojí. Nezřídka se objevují zejména v koupelně, protože se jim líbí ve vlhkém prostředí, jak je psáno i v dřívějším příspěvku na adbz. Toto prostředí navíc přitahuje i další druhy hmyzu, a tím je pro ně potrava ještě dostupnější.

Proč pavouky nezabíjet

Ať už se to lidem líbí, nebo ne, pavoukovci jsou opravdu efektivní v požírání různých druhů hmyzu. Jejich přítomnost vás tak zaručeně dokáže zbavit komárů, much i drobných mušek a dalších škůdců, s nimiž svůj domov rozhodně sdílet nechcete. Místo zabíjení pavouků se tak raději naučte jejich přítomnost s klidem snášet a důvěřovat, že jsou pro váš domov těmi nejlepšími ochránci.

pavouk na síti iZdroj fotografie: Pixabay
Pavouky nevyhazujte ani nezabíjejte – ve skutečnosti vám mohou pomoci od obtěžujícího hmyzu

Pavouky nevyhazujte ven

Pokud je přece jen považujete za nezvané hosty, kterých se chcete zbavit, můžete je zkusit vypudit aromatickými bylinami nebo citrusy, jak jsme doporučovali dříve na adbz. Rozhodně byste je však neměli vyhazovat ven, protože to pro ně podle informací internetového portálu iReceptář znamená téměř jistou smrt. Ať už kvůli teplotní změně nebo mnohem náročnějším životním podmínkám.

Přijměte pavouka jako součást života

Pavouci, kteří se běžně v lidských obydlích vyskytují, nejsou pro člověka nijak nebezpeční. Dokonce se nemusíte bát ani jejich pozření během spánku. Namísto toho se zamyslete nad veškerým přínosem, který by pro váš domov mohli představovat, a jen na pár dní zkuste pavouka nechat žít. Třeba si na ně zvyknete jako naše čtenářka Ludmila S. z Jirkova: „Jednou jsem pavouka nechala v rohu, a pokaždé když jsem se na něj podívala, bojovala jsem s touhou ho vyhodit. Po pár dnech mi přestal vadit a ještě jsem ho pojmenovala.“

Jak válčíte s pavouky ve své domácnosti vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články