Efektivní a levný způsob, jak vypudit pavouky z domova. Členovci nesnáší citrusy v jakékoli podobě

Chladná zima přivádí pavouky do našich domovů za teplem, což může být pro někoho dost nepříjemné. Existuje však jednoduchý trik, jak je vyhnat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chladivé počasí znamená, že někteří živočichové se ženou za teplem, kam jinam než do našich domovů. Může se to týkat myší, hmyzu, ale také pavouků. Najdou si suché temné místo, ve kterém si začnou plést své pavučiny. Najednou je pavouků plný každý kout. Jak se ale vypořádat s těmi malými potvůrkami, kterých se někdo natolik bojí, že nemůže setrvat s pavoukem v jedné místnosti? Rozhodně volte humánní metody, které vám pomůžou se pavouků zbavit.

Odehnání pavouků bylinkami

Dostat pavouky z domova není vždy jednoduché. Na Adbz jsme již zmiňovali, že existuje několik přírodních způsobů, jak odpudit tyto osminohé tvory. Aromatické rostliny jako levandule, máta peprná nebo eukalyptus mohou být užitečné. Tyto rostliny můžete umístit na okenní parapet, nebo dokonce na jídelní stůl. Svoji pověst o odpuzování pavouků si vytvářejí i kaštany nebo jejich listy, které prý stačí také položit na parapet a pavouci se stěhují jinam, ačkoliv chybí pevné vědecké důkazy.

Pavouci nesnesou vůni citrusů

Nejlepší možnou metodou, jak se zbavit pavouků, jsou citrusy, tedy citrony, limetky, pomeranče a další. Pavouci nesnáší jejich vůni a vždy se od jejího zdroje ženou pryč. Navíc citrusy jsou v domácnost běžnými potravinami, takže nemusíte zběsile kupovat drahé přípravky. Stačí vymačkat trochu citronu do mističky a položit kdekoliv v místnosti, ovšem nejlépe poblíž pavučin. Citrusy jsou velmi aromatické jak pro nás, tak pro pavouky.

Citron a odšťavňovač iZdroj fotografie: Pexels
Citrony jsou skvělé nejen v kuchyni, pomohou vám také odpudit pavouky

Dalším přirozeným prostředkem k odražení pavouků je zapálení svíčky s vůní citrónu. Tato vůně nejen přispívá k příjemné atmosféře, ale také může odradit pavouky od vaší domácnosti. Jak už bylo zmíněno, pavouci nemají rádi intenzivní pachy, například i skořici. Podle portálu Ekoista, může být kouř ze svíčky dalším faktorem, který jim znepříjemní pobyt. Umístění svíček na parapet okna nebo stůl může být účinným způsobem, jak udržet pavouky dál od domova.

Domácí sprej s mátou či octem

Můžete také zkusit vyrobit si speciální sprej, který by mohl pomoci zahnat pavouky z vašeho domova. Mátový olej nebo extrakt smíchaný s vodou v rozprašovači, následně rozstříkaný po mezírkách a místech, kde se pavouci rádi ukrývají, je jedním z možných triků. Toxické účinky tohoto oleje však mohou mít negativní dopad na domácí mazlíčky, proto je důležité mít toto na paměti při užívání, upozorňuje web TN.

Jak se zbavit pavouků v domácnosti: Stačí pár kaštanů či žaludů a nezvaní hosté si sbalí saky paky

Od naší pravidelné čtenářky Věrky P. z Liberce jsme obdrželi další dobrý tip, jak se s pavouky vypořádává ona: Smíchám bílý ocet spolu s vodou v poměru 1 : 1 do rozprašovače a nastříkám na okna, parapety, stůl a kuchyňskou linku. S pavouky už roky problém nemám.“ Při používání bílého octa se ani nemusíte bát o své čtyřnohé kamarády.

Jak se zbavujete pavouků u vás doma?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články