Zbavte se pavouků v domácnosti, váš práh už nikdy nepřekročí. Zkuste tento šetrný způsob a nemusíte mít ani výčitky, smůlu vám to nepřinese

Pokud se občas potýkáte s těmito nezvanými hosty, tyto rady jsou přesně pro vás. Nedejte pavoukům šanci. Nyní už budete schopní si s nimi poradit.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pavouci se mohou stát velkou nepříjemností ve vaší domácnosti. I když nezpůsobují žádné škody, ani nešíří nemoci, jsou nepříjemnou záležitostí, a dokonce mohou být i nebezpeční. Někteří pavouci jsou jedovatí a jejich kousnutí může způsobit závažné reakce. Není proto divu, že mnoho lidí hledá způsoby, jak se jich zbavit. Deratizátoři používají chemikálie a pesticidy, které sice nezvané návštěvníky zahubí, ale zároveň jsou často nebezpečné i pro vaši rodinu a domácí zvířata. Pojďme si ukázat, jak se s pavouky rozloučit šetrněji.

Nedopřávejte pavoukům vhodný domov

Čistý domov pavoukům poskytne méně míst k úkrytu a také tak ztrácí spolehlivý zdroj potravy. Podívejte se do rohů stěn, kde mají pavouci tendenci vytvářet své zázemí. Tyto části stačí občas vysát vysavačem. Pokud se nesmíříte s pobytem pavouků ani ve sklepě, důkladně proveďte úklid i zde. Vlhká místnost jim nabízí výborné životní podmínky. Pavouci totiž milují chladná a tmavá místa, která jsou plná prachu a nečistot. Proto je sklep jejich dokonalým úkrytem.

iZdroj fotografie: Pixabay

Aby se pavouci nedostali do vašeho domova, je dobré zajistit, abyste kolem svého domu neměli prostředí, které je přitahuje. Často si dělají své domovy venku v rostlinách či v hromadách listí nebo dřeva na tmavých nerušených místech. Když budete mít tyto věci hned vedle svého domu, zvýší se pravděpodobnost, že se nejeden z těchto tvorů bude chtít dostat dovnitř. Vytvořte proto dostatečnou vzdálenost mezi těmito věcmi a vaším domem.

Pavoučí sezóna

Obecně je pavoučí sezóna ve skutečnosti poměrně krátká a probíhá v podzimních měsících. Nejlepší, co můžete v tomto období udělat, je být ostražití, udržovat čistotu ve svém domě a častěji vysávat. Uklízejte v rozích, v suterénu, v garáži, v okolí oken a všude tam, kde by se mohli cítit v bezpečí. Vyčistěte a zkontrolujte venkovní světla, parapety a všechna vstupní místa.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pavoučí pasti nebo jed jsou metody, které nejsou nijak zvlášť účinné, a ke všemu mohou uškodit i vám. Vhodnějšími pomocníky vám budou ocet nebo éterické oleje smíchané s vodou. Za nejúčinnější jsou považovány mátový nebo eukalyptový olej. Postříkejte místa, kde se pavouci již objevili nebo kde se mohou objevit v budoucnu. Provedete-li tyto kroky, pavouci rychle váš domov identifikují jako nevhodné místo k životu, a vy si tak můžete užívat domov bez pavouků.

Zdroj: Earthkind

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články