Zkušené hospodyňky přidávají do vývaru ocet. Stačí ho 30 mililitrů a⁠ poděkuje vám tělo i chuťové buňky

Domácí vývar je základem kuchyně. Přestože jeho poctivá příprava zabere pár hodin, trpělivost se vždy vyplácí a odměnou je výtečné, navíc zdraví prospěšné jídlo.

Příprava vývaru v hrnci i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jakmile venkovní teploty začnou kolísat a ručička teploměru ukazuje méně než 10 °C, je naše imunita zkoušená. Ráno na sebe vrstvíme oblečení, aby nám nebyla zima, a v teplém odpoledním sluníčku ho odhazujeme, abychom se nepřehřívali. Během chvíle se teplý slunný den promění v deštivou mlhu. Pro náležité vychutnání si podzimu je potřeba zůstat fit. K tomu nám mohou dopomoci jak vitamíny, tak poctivý domácí vývar.

Proč do vývaru přidávat jablečný ocet

Kuřecí vývar je výtečným pomocníkem v boji proti nachlazení. Je bohatý na živiny posilující lidskou imunitu a rozpouští hlen v průduškách. Pokud do svého receptu na kuřecí vývar zařadíte jablečný ocet, pomůžete svému tělu ještě více.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Moudré hospodyňky vždy myslí na zdraví celé rodiny, bez tohoto pokrmu by se zkrátka neobešly. S trochou jablečného octa můžete z už tak vynikajícího vývaru vytvořit hotovou vitamínovou bombu. Jablečný ocet totiž údajně dokáže vytáhnout živiny z kostí, které se ve vývaru vyvařují. Výsledná polévka poté obsahuje až 15x více draslíku a hořčíku.

Kolik octa budete potřebovat

Abyste vývar jablečným octem správně dochutili, ale jeho výraznou chutí ho nezkazili, doporučuje se přidat 30 ml jablečného octu do hrnce s polévkou. Občas do svého jídelníčku tento poctivý vývar zařaďte, prospějete tím nejen své imunitě, ale i pokožce, vlasům a kloubům.

Kromě jablečného octu docílíte kvalitního vývaru správnou dobou vaření. Odborníci se shodují, že jakmile dosáhnete varu, dále vývar vařte po dobu 3–4 hodin v případě vyvařování kuřecích kostí, 8–12 hodin v případě kostí z hovězího masa. Stačí tedy jen pohlídat dobu vaření, nezapomenout přidat jablečný ocet a máte výtečný, zdraví prospěšný pokrm.

Inspirace na zeleninový vývar

Jaké je tajemství vašeho výtečného vývaru?

Zdroj: Emetabolic
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články