Problémy v domácnosti, které lze bez velké námahy vyřešit voskovým papírem. Vyčistí žehličku nebo uchová potraviny déle čerstvé

Voskový papír najde různorodé využití v domácnosti od poliček po kuchyňskou linku. Máme pro vás pět tipů, jak využít tohoto praktického pomocníka, které jste možná ještě nezkusili!

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Voskový papír nachází své uplatnění nejen při ochraně kuchyňských povrchů, ale také při uchovávání potravin nebo jako nástroj pro umělecké projekty. Nyní vám představíme pět originálních nápadů, jak můžete voskový papír začlenit do svého každodenního života.

Vyčistí žehličku

Jistě jste již zažili frustraci při žehlení své oblíbené bílé košile, když se na ní objevila šmouha od žehličky. Tomuto zklamání lze předejít pravidelným čištěním žehličky. Voskový papír je skvělým prostředkem k odstranění připáleného škrobu a nečistot z žehlicí plochy, jak nám radí Blesk. Stačí položit několik vrstev voskového papíru na žehlicí prkno, nastavit žehličku na mírnou teplotu bez napařování a párkrát s ní přejet po papíru.

Usnadní dušení zeleniny

Chcete-li dusit zeleninu bez pokličky, abyste ji nepřevařili, využijte voskový papír. Vystřihněte kolečko odpovídající velikosti hrnce s malou dírkou uprostřed, aby měla pára kudy unikat. Takto zakryjte hrnec. A nebojte se, papír je bezpečný pro kontakt s potravinami a zdravotně nezávadný.

Hrnce a zelenina iZdroj fotografie: Depositphotos
Univerzálnost voskového papíru spočívá v tom, že je odolný proti vlhkosti a tukům, což ho činí ideálním pro různé účely.

Zachrání zaseknutý zip

Unavuje vás neustálé zasekávání zipu? Pravděpodobně posuvník ztratil přilnavost na zubech. Stačí ho jednoduše přetřít voskovým papírem ze všech stran, abyste ji opět získali. Buďte však opatrní, abyste neotřeli samotné oblečení, protože odstranění vosku z látky může být obtížné.

Udrží potraviny déle čerstvé

Skladování silně aromatických potravin v lednici bez obalu není nejlepší nápad. Dokonce ani uzavřené balení nepomůže, protože se vůně dokáže dostat i přes něj, což může výrazně ovlivnit kvalitu ostatních potravin. TechInsider radí, co s tím: vyjměte potravinu z obalu a zabalte ji do malého kousku voskového papíru. Tím umožníte cirkulaci vzduchu, prodloužíte trvanlivost dané potraviny a zabráníte kontaminaci ostatních potravin.

Vyčistí chromovou baterii

I po umytí se na vodovodních bateriích a kohoutcích často objevují zaschlé kapky, otisky prstů a vodní kámen, což může působit nevzhledně a občas to bývá marný boj s jejich odstraněním. Řešením je podle stránky SvětKreativity jednoduchý trik: vezměte kus voskového papíru, přeložte ho několikrát do malého obdélníčku a poté s ním přeleštěte suché baterie. Tento postup zanechá povrch lesklý a bez nečistot.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články