Devět nenáročných rostlin, které oživí i ten nejmenší balkón a promění ho v ráj na Zemi

Udělejte si doma místo, na které se odeberete při potřebě si oddechnout. Tímto místem může být balkon. Stačí jej oživit květinami a ihned budete mít pocit většího pohodlí. Které květiny se hodí na balkon?

rostliny na balkonu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když se podíváte na domy s balkony, tak si můžete všimnout, že mnoho balkonů je prázdných. Pokud člověk bydlí v bytě, ve kterém má k dispozici i balkon, měl by jej dostatečně využít. Lze ho totiž oživit rostlinami, zahradním posezením nebo různým vybavením. Díky tomu, že se nebude jednat o prázdné místo, budete mít pocit většího pohodlí a možná, že zde budete trávit mnohem více času.

Golden Bamboo

Hustá rostlina, která dokáže skvěle vytvořit soukromí. Nejvíce známou květinou mezi bambusovými rostlinami je Golden Bamboo neboli Listoklasec zlatý. Jedná se o velice hustou rostlinu, kterou lze použít, když si chcete vytvořit soukromí. Označuje se také jako živý plot. Lépe se jí daří, když ji zasadíte do hlubokého květináče. Je to bambus odolný vůči chladu. Dorůstá do výšky 240 až 600 centimetrů. Listoklasci vyhovuje místo na slunci nebo v polostínu. Nemá rád zamokření.

iZdroj fotografie: Pixabay

Sukulenty

Tyto rostliny jsou velmi nenáročné na pěstování. Nepotřebují příliš zalévat, protože jejich časté zalévání by mohlo způsobit hnilobu. Stačí zalévat přibližně jednou za měsíc. Pokud jsou velká vedra, zalévejte jednou týdně. Nenechávejte je venku v mrazu. Raději je vezměte na pár měsíců domů, než se opět zvednou teploty.

iZdroj fotografie: Pixabay

Fuchsie

V České republice na Fuchsii sice nenalákáte kolibříka, ale mnoho pohledů. Tyto rostliny jsou velmi zajímavé a mají nádherné odstíny růžové a fialové. Není vhodné je umístit na příliš slunečné místo, lépe se jim daří v polostínu. Pozor si dejte na přelévání. V přemokřené půdě začnou hnít. Opět platí, že s příchodem mrazu by tato květina venku dlouho nepřežila.

iZdroj fotografie: Pixabay

Levandule

Nejen, že tato rostlina krásně voní, ale navíc má léčivé účinky. Prodává se v odstínech bílé nebo fialové a dobře se jí daří na balkonech. Není náročná na pěstování a vyžaduje spíše suchou půdu. Má ráda sluníčko, ale je potřeba dbát na to, aby substrát úplně nevyschl.

iZdroj fotografie: Pixabay

Gardénia

Sladkou a silnou vůni produkují Gardénie. Tato rostlina má čistě bílé květy, které produkují mnoho vůně, kterou lze zachytit už z dálky. Nepřežívá příliš dlouho, protože přitahuje pozornost hmyzu a je náchylná ke hnilobě kořenů. Od jara do podzimu jí vyhovuje nepřímé sluneční světlo. Naopak v zimě jí přímé sluneční paprsky prospívají.

iZdroj fotografie: Pixabay

Verbena

Velice se hodí pro lidi, kteří zapomínají na pravidelnou zálivku. Má ráda sucho a zakoupíte ji v několika barvách. Není náročná na pěstování. Je potřeba si dávat pozor při zalévání, aby listy nezmokly. V opačném případě se může na listech vytvořit plíseň. Ta vypadá jako bílý práškový povlak na listech.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pelargonie

Na trhu je naleznete v mnoha barevných provedeních. Pelargoniím vyhovuje přímé slunce. Pokud budete pravidelně odstraňovat odkvetlé květy, podpoříte růst těch nových. Zalévejte pravidelně, ale dejte si pozor, aby nebyla půda přemokřená nebo naopak příliš suchá.

iZdroj fotografie: Pixabay

Begónie

U této květiny je potřeba udržovat stále vlhkou půdu. Není dobré ji nechávat venku i při slabších mrazech. Jestliže máte prosklený balkon, bude se tam Begónii dařit lépe než přímo venku.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mandevila

Krásná květina, která se snadno udržuje. Je jedovatá při požití. Je vhodnější ji umístit do polostínu.

Zdroj: Better Homes & Gardens

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články