Pět rostlin, které bují do krásy přes noc. | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Pět téměř neznámých rostlin, které bují do krásy přes noc. S nimi bude vaše zahrada jako z pohádky

Pět téměř neznámých rostlin, které bují do krásy přes noc. S nimi bude vaše zahrada jako z pohádky

Chtěli byste mít krásnou zahradu i přes no? Podívejte se po rostlinách, které kvetou hlavně v noci. Květy se začínají rozevírat časně po soumraku, tedy kolem 10 hodiny večer, a zavírají okolo 5 hodiny ráno.

kvetina
Zdroj fotografie: Depositphotos

Všechny květiny nekvetou pouze přes den, ale také v noci. Zasaďte si 5 květin, které svou krásu ukazují hlavně po soumraku. Možná jste zvyklí hlavně na to, že květiny své květy rozevírají přes den. Podívejte se na 5 rostlin, které kvetou v noci.

Povijnice

Pokud si večer chvilku počkáte, můžete vidět, jak se tato rostlina rozkvete. Rozkvétá totiž brzy večer a poskytuje krásnou podívanou. Pěstovat by se měla ve vlhké půdě, takže je důležité ji pravidelně zalévat. Pozor si dejte na přelévání. Vyhovuje jí klasická zahradní půda. Má ráda slunná místa, a proto pro ni vybírejte vhodné umístění na slunci.

povijnice kahirska
Zdroj fotografie: Pixabay

Pustoryl

Pustoryl má jemnou citrusovou vůni, která velice přitahuje motýly, včely a jiný hmyz. Jedná se o rostlinu, která svou vůní spolehlivě přitahuje veškerý hmyz. Jejich umístění je vhodné na slunném místě. Díky sluníčku se jí daří dobře růst a kvést. Není náročná na příliš kvalitní půdu. Šlechtěné druhy jsou na půdu náročnější.

jemny pustoryl
Zdroj fotografie: Pixabay

Leknín

Pokud máte na zahradě rybník, můžete si do něj pořídit leknín, který pokvete v noci. Pokud leknín rozkvete, vypadá velmi krásně. Má velice rád slunce a vyhovuje mu, pokud je teplota vody neměnná. Mladé lekníny nezasazujte do velké hloubky, protože ji nemají příliš rádi. Navíc je leknín krásnou ozdobou pro jezírka i rybníky.

kvetouci leknin 1
Zdroj fotografie: Pixabay

Plicník lékařský

Růžové a fialové barvy této rostliny umí krásně probarvit každou zahradu. Je pro něj vhodná jílovitá až písčitá půda, ale nevadí mu ani suchá půda nebo vlhkost. Je ideální pro majitele zahrad, na kterých pro tuto rostlinu naleznou místo s polostínem. Nepohrdnou výživnou půdou.

ruzovo fialovy plicnik lekarsky
Zdroj fotografie: Pixabay

Pupalka dvouletá

Pupalka není náročná rostlina, ale nesnáší přelévání. Na druhou stranu velmi dobře snáší sucho. Potřebuje slunné místo a dobře propustnou půdu s pískem a hlínou. Jedná se o bylinu, která je velice podobná divizně velkokvěté. Vyrábí se z ní i velice prospěšný pupalkový olej, který dokáže snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Zdroj: Kuffer