Indukční deska bude jako nová bez rizika poškrábání: Pomůže leštidlo, které se dává do myčky

Čištění indukční desky se může po nějaké době proměnit ve skutečnou noční můru. Pokud si s ním nevíte rady ani vy, zkuste tento snadný trik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoli by se mohlo zdát, že čištění indukční varné desky je náročnější než té plynové, pravdou je naprostý opak. Ve většině případů totiž stačí aplikovat správný čisticí prostředek a veškeré nečistoty budou brzy pryč. Připravit si můžete rovněž i vlastní domácí roztok pro odstranění nevzhledné špíny, k čemuž vám dle serveru Genialne postačí dvě obyčejné ingredience – tedy půl sklenice octa a trochu čističe oken. 

Čištění zanesené indukční desky 

Indukční varné desky si v poslední době získaly velkou oblibu. Nejenže totiž fungují velmi efektivně, ale také jsou hezké a hodí se do každé domácnosti. Jakmile je však začnete používat pravidelně, začnou se na nich objevovat různé nečistoty, včetně otisků prstů, spálenin nebo jiné drobné špíny. Vždy je proto důležité zařízení po vypnutí otřít, a to nejlépe vlhkým hadříkem, abyste předešli spáleninám na povrchu a vrátili mu lesk.

Pokud již indukční desku nějakou dobu používáte a všimli jste si škrábanců a zaschlé špíny, nemusíte zoufat. I v tomto případě si můžete sami a bez větší útraty pomoci. Budete k tomu potřebovat pouze leštidlo, které se dává do myčky (zpravidla ho seženete v každé drogerii, můžete se zeptat prodavaček). Pak už jím dle serveru WhirlPool stačí navlhčit měkký hadřík, otřít celé zařízení a nechat uschnout. Změny si všimnete téměř okamžitě.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Se špinavou indukční deskou si hravě poradí leštidlo do myčky nádobí.

Pomůže i vlastní čisticí směs 

V případě, že leštidlo do myčky nemůžete sehnat, existuje ještě jedna možnost. Doma si můžete vyrobit vlastní čistič, a to smícháním půl sklenice přípravku na čištění oken s půl sklenicí octa. Ingredience řádně promíchejte a poté je naneste na zašpiněný povrch. Nyní vyčkejte několik minut a nakonec vše otřete měkkým hadříkem. Na adbz jsme také již dříve psali, jak bez větší námahy vyčistit vnitřek umyvadla.

Jak se čištění vydařilo vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články