Kdo chce bydlet ve vlastním domě, má teď jedinečnou příležitost. Stačí k tomu jen pár korun. Taková šance se nebude opakovat

Pokud toužíte bydlet ve vlastním, nemusíte nutně hromadit miliony korun. Vystačit si můžete i se stotisíci korunami, stačí jen chtít.

i Zdroj fotografie: Ben Skála / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mnoho lidí touží žít ve vlastním domě a budovat si své zázemí. To je však v současné době pro většinu z nich nereálnou záležitostí, neboť nedají dohromady potřebné finanční prostředky, aby si to mohli dovolit. Existuje však jedna možnost, díky které byste to mohli zvládnout již za velmi nízkou částku, a to klidně i 100 000 Kč. Stačí se začít učit novým věcem, věnovat svému dílu dostatek práce a péče a brzy budete mít hotovo. 

Základem je levný pozemek 

Ačkoli je pro většinu lidí nereálné pořídit si standardní dům, celkem snadno si můžete koupit levný pozemek, a to nejlépe s menšími objekty, jako je rozpadlá chata nebo starší obchůdek s potravinami. Právě takové místo je dle serveru BarefootBudgeting snadné přestavět na své vlastní zázemí za pár korun a vesměs se vším, co potřebujete. Samozřejmě záleží na vás, jak moc zdevastovanou stavbu jste schopni si pořídit. 

Na zajímavé nabídky se můžete podívat například na webu BezRealitky, kde najdete seznam řady dostupných nemovitostí po celé České republice. První věcí, kterou je třeba po koupi nového domu udělat, je celý interiér vyklidit. Některé věci můžete spálit, zatímco ostatní materiál, jako je například dřevěný nábytek, můžete využít pro řešení konstrukce své budoucí domácnosti. Po úklidu si jistě všimnete, že jsou místnosti ihned pocitově větší.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Maxime Brouillet
Své vlastní bydlení si můžete zařídit již za sto tisíc korun.

Neváhejte si pořídit použitý, ale zachovalý nábytek 

Při zařizování svých místností se také můžete poptat svých sousedů, zda nemají nějaký nevyužitý stavební materiál. Třeba ve své garáži najdou starou lepenku, dveře, polystyren nebo klidně starý gauč, který jim tam akorát leží. Cenu za svůj nový domov můžete rovněž snížit tak, že ho vybavíte potřebným nábytkem z bazarů či druhé ruky, který bývá značně levnější a navíc často v dobrém stavu. Možností je opravdu nespočet. 

Co si o takovém stylu bydlení myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články