Čištění vnitřku umyvadla bez velké námahy: Hlavní roli bude hrát bílý ocet

Čištění umyvadla nemusí být zase tak náročný úkol, jak si většina lidí myslí. Stačí použít správné prostředky a zvládnete to levou zadní.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Umyvadla jsou nedílnou součástí vaší domácnosti, kterou pravděpodobně i vy používáte naprosto každý den. Je proto důležité, abyste jim čas od času dopřáli potřebné péče, neboť se v nich mohou postupem času hromadit nečistoty, včetně vlasů, zbytků jídla a zapáchající špíny. To vše následně přispívá k rozvoji vodního kamene a zhoršení odtoku umyvadla. Před problémy se však můžete dle stránky PanÚklid ochránit díky jedlé sodě a bílému octu.

Účinky bílého octu a jedlé sody 

Odtok umyvadla je jako stvořený pro hromadění nečistot, a proto byste mu měli věnovat dostatek potřebné péče. S odpudivou špínou vám dokáže poměrně snadno pomoci obyčejná jedlá soda a bílý ocet, které společně působí mnohem efektivněji než kdejaký komerční výrobek plný chemických sloučenin. Kromě toho lze obě ingredience získat velmi snadno v každém obchodě s potravinami a vyjdou vás jen na pár korun. 

Jakmile budete připraveni vrhnout se do práce, vytáhněte z umyvadla špunt a pomocí vhodného prostředku jej kompletně očistěte – nemělo by na něm být absolutně nic. Poté ho odložte stranou a do dolního odtoku vysypte dvě lžíce jedlé sody, zatímco do horního pouze jednu. Prášek následně zalijte bílým octem, a jak radí server The Spruce, použít můžete i trochu univerzálního čisticího prostředku. Poté rychle přikryjte spodní odtok utěrkou. 

Nakonec stačí vyčkat několik vteřin 

Během několika vteřin si budete moci všimnout, že veškeré nečistoty společně se všemi použitými prostředky lezou ven horním odtokem. Nyní stačí vyčkat, dokud všechen bordel nevyteče, a poté ho jednoduše opět spláchněte. Celé umyvadlo nakonec ještě omyjte houbičkou a vhodným prostředkem a bude jako nové. Na webu adbz jsme také psali, proč je dobré umývat umyvadlo a celou toaletu pomocí řepkového oleje

Jak se tato metoda osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články