Vezměte 3 mince, igelitový sáček a takto je umístěte do odtoku dřezu...
adbz.cz » Hobby » Dřez se dá napustit i bez špuntu. Stačí 3 mince a igelitový sáček

Dřez se dá napustit i bez špuntu. Stačí 3 mince a igelitový sáček

Tento jednoduchý trik vám pomůže snadno napustit dřez nebo umyvadlo i bez použití špuntu. Využijete jej na cestách i v domácnosti a potřebujete jen to, co máte po ruce.

mince drez pytlik
Zdroj fotografie: abcMedia

Snad každý se doma nebo při cestování setkal se situací, kdy si potřeboval napustit umyvadlo nebo dřez vodou, ale neměl nic, čím by odtok účinně ucpal. Tento problém vás už nikdy nepotká, stačí znát geniální trik. Ať už potřebujete přeprat oblíbený ušpiněný kousek oblečení, nebo vám dochází čisté spodní prádlo, zvládnete to snadno i bez prádelny nebo pračky. Takto jednoduše udržíte vodu v umyvadle i bez špuntu.

Jednoduchá náhrada špuntu

Velmi dobře vám poslouží pomůcky a předměty, které má každý po ruce v domácnosti i na cestách. Postačí vám obyčejný mikrotenový sáček a pár drobných mincí. Než začnete vodu do umyvadla napouštět, položte na odtokový otvor sáček a zatižte ho alespoň třemi těžšími mincemi. Takto nahradíte špunt a všechna voda zůstane v umyvadle. Jakmile s prací skončíte, vyjměte sáček s mincemi a vodu vypusťte.

Jak vyžehlit prádlo na cestách

Neexistuje snad nikdo, kdo by si na své cestování s sebou přibalil taky žehličku, a je jen velmi málo hotelů a zařízení, které ji mají v rámci své výbavy. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak skrčené oblečení narovnat i bez jejího použití. Stačí jednoduše pokrčené věci pověsit do koupelny na ramínko a dát si horkou sprchu nebo vanu. Pod vlivem páry se záhyby vyhladí a vlivem vlhkosti se oblečení rychleji narovná.

mince penize
Zdroj fotografie: Depositphotos

Další způsob pak spočívá v použití vody a fénu. Jednotlivé kousky nejprve jemně navlhčete vodou a poté opatrně fénem vysušte. Usnadnit si tuto práci můžete taky využitím různých přípravků, které během pár vteřin oblečení vyhladí od všech záhybů. Stačí je jednoduše nastříkat a nechat působit. Většinou je seženete v každé drogerii.

Co se ještě vyplatí znát na cestách

Existuje řada užitečných triků vhodných pro cestování a pobyt v hotelích nebo jiných ubytovacích zařízeních. Ovladač k televizi je vhodné po příjezdu vložit do plastového sáčku a ovládat jej skrz tuto ochrannou vrstvu. Často jsou plné bakterií a nečistot, kterým se tak velmi snadno vyhnete. Absenci nočního stolku snadno nahradíte boční kapsou. Jednoduše ohněte vnější roh prostěradla a uložte do vzniklé kapsy všechny předměty, které chcete mít poblíž.