Hotelová pokojská radí nikdy nepít ze skleniček, které jsou připravené na pokoji. Přednější je jejich vzhled než čistota

Pokud se chystáte na dovolenou nebo na služební cestu, nebylo by od věci, kdybyste si přibalili do kufru cestovní hrnek. Jeho služeb jistě využijete, i když budete bydlet v hotelu.

Hotelová koupelna i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hotelové pokoje nebývají vždy dokonale přepychové jako ze žurnálů cestovních kanceláří. Na první pohled je vidět, že nábytek leccos pamatuje, koberce a závěsy volají po výměně a koupelna s toaletou jsou kapitola sama o sobě. Přestože se pokoj zdá být uklizený, nijak zvlášť se v něm necítíte, ostatně nikdy nevíte, kdo všechno tam bydlel před vámi. Ale poskytuje vám zázemí na dovolené nebo služební cestě, takže se s novým prostorem musíte naučit sžít.

Skleničky nestačí opláchnout pod tekoucí vodou

Pokoje v hotelích bývají většinou standardně vybavené věcmi, které si málokdo přibaluje si do kufru. Například skleničkami, hrnky nebo ramínky. Přestože právě sklenice mohou vypadat čistě, můžete riskovat, když se z nich napijete. Existuje totiž možnost, že nebyly umyté v myčce při vysokých teplotách, ale jen zběžně opláchnuté. Pokojské také přiznávají, že skleničky mohou být otřené nějakým chemickým prostředkem, aby se více leskly.  

Napít se z nich nebo jen do nich dát zubní kartáček není úplně dobrý nápad, dokud je pořádně nevydrhnete a nevydesinfikujete. Opravdu nestačí je jen vymýt pod tekoucí studenou vodou. Ideální je převařit vodu v rychlovarné konvici a spařit skleničky. Jestliže konvici nebo oblíbenou spirálu nemáte, použijte alespoň horkou vodu a umyjte je nějakým přípravkem, provizorně může posloužit i hotelové mýdlo.

Nejšpinavější bývá ovladač televize

Nejšpinavější věcí v hotelovém pokoji ale nebývají skleničky, nýbrž dálkové ovládání televizoru a hotelový telefon. Takže je dobré je přetřít ideálně antibakteriálním ubrouskem. Neuškodí to ani vlastnímu mobilnímu telefonu, na kterém se hromadí šmouhy, ale i bakterie. Pokud jste na dovolené v oblasti, kde je kvalita vody vytékající z kohoutků sporná, skleničky po umytí ještě dobře vypláchněte balenou vodou. Hotelové skleničky můžete využít i jako netradiční užitečné pomocníky.

Napouštění sklenice vodou iZdroj fotografie: Depositphotos

Alarm

Například jako provizorní alarm před nechtěnými nevítanými návštěvníky. Vyrobíte si ho snadno. Stačí, když sklenici navléknete na kliku dveří a na pak ni postavíte druhou. Když se během noci někdo pokusí vstoupit do pokoje, sklenice spadnou a hluk vás probudí. Současně také vyplaší zloděje.

Zesilovač

Skleničky a hrnky zesílí zvuk, který vydává váš telefon. Jednoduše telefon dejte do skleničky a spusťte oblíbenou muziku. Můžete ji takto kdekoli pohodlně poslouchat. Tento trik používá mnoho lidí.

Jaké zkušenosti máte s čistotou hotelových pokojů?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články