Nečekané způsoby, jak v domácnosti využít vysavač | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Celý život nevyužíváte potenciál vysavače naplno. Krom vysávání zatočí s alergeny, nevzhledným kobercem i špinavým prádlem

Celý život nevyužíváte potenciál vysavače naplno. Krom vysávání zatočí s alergeny, nevzhledným kobercem i špinavým prádlem

Vysavač je běžným pomocníkem, kterého má doma každý. Málokdo ale ví, že jeho použití je mnohem všestrannější, než se na první pohled zdá.

vysavac
Zdroj fotografie: Depositphotos

Existuje mnoho typů vysavače, jeho použití je ale nejčastěji stejné. Sáhneme po něm v případě, že máme nepořádek na našem koberci. Dokáže si ale poradit i s drobky z jídla nebo chlupy našich domácích mazlíčků. Existují však i další způsoby, jak můžeme tohoto pomocníka použít v domácnosti. Mnohé z nich vás jistě překvapí. 

Zatočí s alergeny i nevzhledným kobercem 

Pokud se rozhodneme přestěhovat v naší místnosti nábytek, velmi často zápasíme s promačkaným kobercem. A právě s tím nám může pomoci obyčejný vysavač. Na vzniklé prohlubně stačí položit kostky ledu a počkat, až roztají. Voda pomůže jednotlivým vláknům koberce dostat se zpět do původní, vzpřímené polohy. Poté stačí jednoduše vzít vysavač a přebytečnou vodu z koberce vysát. 

vysavac uklid
Zdroj fotografie: Pexels

Náš domov může být rovněž rájem prachu a nepříjemných bakterií. Velmi často k jejich množení dochází v zimních měsících, kdy méně větráme. Usazují se však také právě na oknech. Jakmile je po delší době otevřeme, velmi jednoduše si tyto bakterie zaneseme do našeho domova. A právě proto je potřeba sáhnout po vysavači ještě dříve, než začneme větrat, a tyto malé nezvané hosty z okna vysát. 

Poradí si i s věcmi, které nelze prát 

Velkým problémem a lapačem prachu a alergenů jsou naše polštáře. Problém u nich nastává právě z toho důvodu, že je nemůžeme jednoduše vzít a dát do pračky. Mohlo by totiž dojít k jejich poškození. A právě v tento okamžik je mnohem lepším řešením sáhnout po vysavači. Díky němu z polštářů dostaneme nejen nebezpečný prach, ale můžeme je i provonět. Stačí do zásobníku ve vysavači nakapat pár kapek esenciálního oleje.

vysavac koberec
Zdroj fotografie: Pexels

Na bílém a černém oblečení se velmi často zachytávají chlupy, které pocházejí od našich domácích mazlíčků. Než oblečení umístíme do pračky, je dobré vzít si na pomoc vysavač a chlupy z oblečení vysát. Zajistíme si tím nejen čistější prádlo, ale také zabráníme usazování chlupů v naší pračce, a tím i jejímu znehodnocení a rozbití. Pokud je již filtr naší pračky ucpán, s jeho čištěním nám opět může pomoci právě vysavač. 

Zdroj: EurekaForbes