Zbavte svoji domácnost zvířecích chlupů jednou pro vždy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Gumová rukavice zlikviduje všechny vlasy i zvířecí chlupy v domácnosti. Koberce i sedačka budou jako nové

Gumová rukavice zlikviduje všechny vlasy i zvířecí chlupy v domácnosti. Koberce i sedačka budou jako nové

Není nic nepříjemnějšího, než když jdete na důležitou schůzku a na saku máte zvířecí chlupy. Naučte se triky, jak uklidit vaší domácnost, abyste se tomuto faux pas vyhnuli.

chlupy na koberci
Zdroj fotografie: Depositphotos

Podle dostupných statistik vlastní svého zvířecího mazlíčka každá druhá rodina v České republice a jejich obliba v posledních letech stoupá – částečně za tím stojí probíhající pandemie onemocnění covid-19. Nejoblíbenějšími jsou potom psi a za nimi následují kočky (avšak těch je asi o polovinu méně). V porovnání se zbytkem Evropy se Česká republika dlouhodobě drží na prvním místě žebříčku počtu mazlíčků na domácnost. Nejčastějším problémem jsou potom všudypřítomné chlupy. Zjistěte, jak je snadno z domácnosti odstraníte.

Nejefektivnější je dostatečná prevence

Abyste se co nejsnáze zbavili chlupů, které vaši zvířecí přátelé uvolňují takřka po celé domácnosti, měli byste se zaměřit na dostatečnou prevenci. Předtím, než si domů přivedete nějaké zvíře, se zamyslete nad povrchy, které ve svém bytě či domě máte. Pokud je to možné, vyměňte koberce za laminátovou či vinylovou podlahu – chlupy se z ní budou uklízet mnohem snáze. Rovněž se doporučuje kožená sedačka, na níž chlupy ulpívají hůře a méně než na klasické látkové.

Jakmile si přivedete svého nového zvířecího kamaráda domů, zařaďte do své denní rutiny i péči o něj. Nezapomínejte ho pravidelně vyčesávat, a to i mimo období línání. Zvířatům totiž vypadávají chlupy stejně často, jako lidem vypadávají vlasy. Je proto moudré získat pravidelným vyčesáváním určitý náskok. Důležitá je i údržba zvířecího pelechu. Ten byste měli prát alespoň jednou za 14 dní a vysávat (nebo jinak ho zbavit chlupů) alespoň jednou týdně.

Techniky, které vám zajistí efektivní úklid

Chcete-li se zbavit chlupů z různých tkanin pohodlně a rychle, využijte gumovou rukavici. Tu si nasaďte a namočte. Namočenou rukavicí následně přetřete povrch, který chcete zbavit chlupů. Rukavice na ně bude fungovat takřka jako magnet. Jiným trikem je správná technika vysávání. Místo toho, abyste neustále přejížděli koberce ve stejném směru, zkuste je vysávat „křížem krážem“ – takto uvolníte z vláken koberce maximum zvířecích chlupů.

Efektivní je prý i obyčejná pemza, kterou běžně používáte na své paty. Tou jemně přejíždějte po kobercích a žasněte, jak snadno a rychle zbaví čištěnou plochu nechtěných chlupů. Při leštění dřevěného nábytku začněte používat leštidlo – díky ochranné vrstvě, kterou na površích vytváří, se na takto ošetřeném nábytku zachytí výrazně menší množství chlupů. Posledním tipem je umístění válečku na chlupy poblíž vchodových dveří. Tak snadno ze svého oblečení sundáte i ty, které vám během úklidy unikly.

Jakým způsobem se vypořádáváte s chlupy svých mazlíčků nejčastěji vy?

Zdroj: Brightside