Vítr ve skříni: zbavte se už konečně věcí, které nenosíte! - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Vítr ve skříni: zbavte se už konečně věcí, které nenosíte!

Vítr ve skříni: zbavte se už konečně věcí, které nenosíte!

Pokud vás už unavuje, že ve svém šatníku nemůžete nic najít, nebo nemáte místo, abyste si do prádelníku uložili ještě jeden nový kousek, je na čase udělat v tom pořádek! Takový vítr v šatníku pomůže vaší psychické pohodě, a navíc vyřazené věci přece hned nemusí letět do koše. Mohou posloužit někomu dalšímu!

closet 4572626 1920
Zdroj obrázku: pixabay.com

KROK 1: Všechno musí ven

Pokud jste se rozhodli svést bitvu se svým šatníkem, postupujte tak, že nejprve zakryjete postel prostěradlem, aby byla čistá, když na ni budete skládat předměty. Pak vytáhněte každou věc ze skříně, až bude úplně prázdná. Přitom postupujte tak, že podobné věci budete skládat na hromádky (například všechny džíny na jednu hromádku, svetry zase na jinou). Následně ještě každou z nich roztřiďte do podkategorií: trička s krátkým rukávem, poté s dlouhým atd. 

closet 5030127 1920
Zdroj obrázku: pixabay.com
Vše co nepotřebujete musí pryč

KROK 2: K hromádkám přidejte i zóny

Roli hrají nejen hromádky, ale i zóny. Jednou z nich je zóna, kam patří oblečení, u kterého se nemůžete rozhodnout. Tu navštivte večer, až budete hlavu zase čerstvou. Taky si vytvořte free zónu, kam vložíte věci, u kterých se rozhodovat vůbec nechcete. Patří tam například drahé položky, jako je třeba oblek nebo večerní šaty, i když vám jsou zatím třeba trochu těsné, ale víte, že má cenu do nich zhubnout.  Naopak ale neváhejte se zbavit levných položek, jako jsou třeba šortky nebo ponožky.

cabinet 1853504 1920 1
Zdroj obrázku: pixabay.com
Správné skládání umí ušetřit místo

KROK 3: Nechce to slitování ale zdravý rozum

Nyní, když vidíte, co vlastně vlastníte, začněte se rozhodovat, co máte rádi a co nikdy, nikdy, nenosíte. Zásada, které byste se v této těžké chvíli měli držet, zní: „Nikdy si nic nenechávejte, protože si myslíte, že bys měli.“ Pokud pociťujete lítost kvůli ekologii, snažte se vyřazeným kouskům vymyslet nový život. Látku lze přešít, oblečení darovat, a pokud se jedná o zachovalý kousek, můžete s ním zajít například na „swap“ (tzv. výměnu oblečení), který se pořádá v blízkém okolí. Nejdůležitějším pravidlem je však neklást si to za vinu, naše těla se totiž mění, a stejně tak i náš vkus. A kdosi někdy nekoupil něco, co mu nesedlo?