Při každém ubytování v hotelu je potřeba dát kufry do vany. Jde o starou známou vychytávku, na jejíž praktikování se nesmí zapomínat

Vždy je ten správný čas vyrazit na dovolenou. Odjet od všedních starostí a načerpat novou sílu. Bohužel někdy při výběru hotelu šlápneme vedle. Na tohle si dejte pozor.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do hotelových pokojů nebo penzionů nás může zavést i služební cesta. Tam často hrozí, že si místo pobytu sami vybrat nemůžeme, a tak vlastně do poslední chvíle nevíme, kde budeme spát. Mezi kvalitními a špičkově zařízenými hotely a penziony se bohužel najdou i kousky, kde na čistotu a kvalitu zas tak moc nedbají. Ve chvíli, kdy vstoupíte do pokoje, byste proto měli zkontrolovat, jestli je vše v pořádku. V opačném případě vezměte nohy na ramena a rychle za lepším. 

Pozor na ložní prádlo 

Zkušení cestovatelé věnují při své kontrole největší pozornost ložnímu prádlu. Přestože se peřiny jeví na první pohled čisté a čerstvě povlečené, dejte si pozor na přehoz postele, ten se v hotelích pere opravdu málokdy. Pokud si jeho čistotou nemůžete být zcela jistí, raději jej z postele sundejte a nepoužívejte ho.

Nejšpinavější věci v pokoji

Nejšpinavější věcí ve vašem pokoji často nejsou vaše boty, kterými jste při příchodu možná vymetli nějakou kaluž. Je to ovládací zařízení, které je málokdy čisté. Některé hotely ovladač umisťují do plastových sáčků, aby se ho hosté přímo nedotýkali. Vždy s sebou raději mějte dezinfekci, abyste si ovladač v případě potřeby mohli vyčistit. Pokud chcete mít větší jistotu a pocit čistoty, můžete rovnou vydezinfikovat kliky od dveří, spínač noční lampičky, hotelový telefon a cokoliv dalšího, co se vám bude zdát podezřelé. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Štěnice, švábi a hmyz v hotelových pokojích 

Největším postrachem všech hotelových hostů jsou nezvaní hmyzí návštěvníci. Pokud si na matraci nebo povlečení všimnete pochybných skvrn, měli byste zbystřit. Pro štěnice i šváby jsou hotely oblíbeným místem, protože se jim zde velmi dobře daří. 

Proč dávat kufry do vany

Jakmile přijdete do pokoje, proveďte důkladnou kontrolu skříně, prostoru pod postelí a ložního prádla, jestli nenajdete stopy hmyzu. Aby se vám případní vetřelci během této kontroly nedostali do kufrů, je nejlepší odložit je ihned po příchodu do vany. Pokud máte strach, že kufrem vanu zašpiníte, můžete jej na chvíli vložit do velkého pytle na odpadky nebo pytlem na odpadky vystlat dno vany. Nezapomeňte zkontrolovat i malé polštářky a různé taštičky. Na bosou chůzi po koberci rovnou zapomeňte.

Jaké máte zkušenosti s ubytováním v hotelu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování