Použité čajové sáčky můžete využít k úklidu v domácnosti | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Použité čajové sáčky jako spolehlivý pomocník v domácnosti. Poslouží lépe než drahé čistící prostředky – umyjí okna, nádobí i podlahu

Použité čajové sáčky jako spolehlivý pomocník v domácnosti. Poslouží lépe než drahé čistící prostředky – umyjí okna, nádobí i podlahu

V tomto chladném a sychravém počasí, kdy se příprava oblíbeného horkého nápoje zvýšila, se rozhodně vyplatí znát triky, jak dále čajový sáček využít.

pouzity cajovy sacek
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejen v pochmurném počasí se můžete nechat pohltit útulnou atmosférou domova. Stačí si zapálit svíčku, uvařit si oblíbený čaj a do ruky vzít skvělou knížku nebo si pustit film. Až příště dopijete svůj šálek čaje, nevyhazujte hned použitý sáček. Tohoto pomocníka ještě doma můžete využít. Sáčky jsou totiž skvělými prostředky na mytí nádobí. Nemusíte se tak unavovat náročným drhnutím, navíc ještě sníží vaši spotřebu mycího prostředku na nádobí.

Proč využít k mytí nádobí čajové sáčky

Čajovými sáčky můžete nahradit běžné mycí prostředky na nádobí. Složení čaje dokáže proniknout mastnotou, kterou i z připálené pánve snadněji odstraníte. Nejlepší je použití sáčků z bylinkového čaje, protože třísloviny a přirozeně se vyskytující sloučeniny uvnitř listů tento efekt umocňují. Čím déle necháte sáčky louhovat, tím víc dokáží narušit špinavý povlak na vašem nádobí. 

Jak na mytí nádobí pomocí čajových sáčků

Umytí hromady nádobí pomocí použitých sáčků z čaje není žádná věda. Jednoduše vložte všechno špinavé nádobí do dřezu. Napusťte dřez horkou vodou a použité čajové sáčky do vody k nádobí ponořte. Takto nechte nádobí se sáčky alespoň přes noc, aby se mohla narušit struktura usazené špíny. Pokud máte nádobí jen malé množství, bude vám stačit pár použitých sáčků. Pokud jste ale špinavým nádobím zaplnili celý dřez, budete možná potřebovat až 12 použitých čajových sáčků. 

pouzite cajove sacky
Zdroj fotografie: Depositphotos

K čemu ještě můžete čajové sáčky využít

Jen mytím nádobí využití použitých čajových sáčků nekončí. Můžete s nimi například umýt okna. Jednoduše vlhkým čajovým sáčkem otřete sklo okna, zrcadla nebo třeba brýlí, a pak je vyleštěte suchým hadříkem nebo papírovou utěrkou. 

Pomocí sáčků z černého čaje zase můžete vyčistit a oživit zašlé dřevěné podlahy. V tomto případě by bylo náročné používat k mytí celé podlahy malý čajový sáček. Proto do hrnce s vroucí vodou vhoďte 5–6 použitých sáčků a nechte 10 minut louhovat. Následně vodu přelijte do kbelíku a můžete se pustit do vytírání. Dohlížejte na to, aby mop nebo hadr, kterým budete vytírat, byl spíš vlhký, než mokrý. Pro ještě lepší výsledek nakonec podlahy vyleštěte suchým hadříkem. Získají tak maximální lesk.