Extrémní metoda čištění záchodové mísy, když už nic jiného nefunguje. Toaleta bude opět sněhově bílá jako právě koupená | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Extrémní metoda čištění záchodové mísy, když už nic jiného nefunguje. Toaleta bude opět sněhově bílá jako právě koupená

Extrémní metoda čištění záchodové mísy, když už nic jiného nefunguje. Toaleta bude opět sněhově bílá jako právě koupená

Koupelna je v domácnosti, co se týče vzhledu, většinou nejvíce udržované místo. Při nesprávné péči se totiž mohou vyskytnou problémy jako minerální skvrny.

spinavy zachod
Zdroj fotografie: Depositphotos

Minerální skvrny mají tendenci vyskytovat se na dnu záchodové mísy, kde je snadné je přehlédnout. Vznikají usazováním tvrdých minerálů a v případě, že je nedokážete odstranit standardním čistícím prostředkem, můžou indikovat velký nevzhledný problém. Aby se ale skvrny nezhoršovaly, existuje několik šikovných způsobů, kterými je s trochou snahy můžete svépomocí odstranit. Potřebné produkty možná dokonce máte už teď doma. 

Ocet a jedlá soda

Ocet spolu s jedlou sodou tvoří velmi účinnou kombinaci pro boj se špínou ve vaší domácnosti. Neméně to tak platí i pro minerální skvrny v toaletní míse. Pokud se chcete problému zbavit, nalijte do záchodu šálek octu a poté jej pořádně promíchejte záchodovou štětkou. Následně přidejte jedlou sodu a počkejte asi 10 minut, aby kombinace vytvořila šumivou reakci. Štětkou nakonec vydrhněte všechny skvrny, v tuto chvíli by již měly jednoduše povolit. 

ocet a jedla soda
Zdroj fotografie: Depositphotos

Trik s kolou 

Pokud jde o odstranění odolných minerálních skvrn, obyčejná kola může dělat doslova zázraky. Začněte kompletním vypláchnutím toalety, abyste mísu vyprázdnili a zabraňte na chvíli přísunu další vody. Jakmile máte prázdno, naplňte záchod téměř po vrchol několika litry koly. Aby obsažené kyselé látky mohly pořádně působit, nechte ji odstát v nejlepším případě přes noc. Následující ráno akorát spláchněte a pomocí záchodové štětky ještě pořádně vydrhněte co zbylo.  

Ocet a borax

Borax je skvělý čisticí prostředek, který v kombinaci s octem dokáže úspěšně odstranit usazené skvrny z tvrdých minerálů. Tuto kombinaci můžete použít mimo toalety i na jiné poškozené vodovodní instalace. Nalijte tedy čtvrtinu šálku do záchodové mísy a pořádně ho promíchejte štětkou. Následně přidejte šálek octa, pořádně promíchejte a nechte roztok odstát okolo dvaceti minut. Nakonec pomocí štětky nebo kartáče vydrhněte skvrny a spláchněte.

skvrny
Zdroj fotografie: Depositphotos

Boraxová pasta

Tato metoda je určena pro extrémní případy. Zkuste proto ještě zvážit, zdali nezkusíte jednu z výše uvedených možností. Pro správné čištění odstraňte veškerou vodu ze záchodové mísy. Musíte se ujistit, že jsou skvrny pořádně suché a v míse není opravdu žádná voda. Smíchejte následně půl šálku boraxu s octem, abyste vytvořili pastu. Tou řádně zakryjte celé skvrny, aby nebyly vidět a nechte ji působit dvacet minut. Pasta rychle tuhne, takže tento krok nezačínejte, dokud nebudete připraveni. Nakonec odstraňte hmotu kartáčem a pořádně postižené části vydrhněte.  

Zdroj: Build