Extrémní metoda čištění záchodové mísy, když už nic jiného nefunguje. Toaleta bude opět sněhově bílá jako právě koupená

Koupelna je v domácnosti, co se týče vzhledu, většinou nejvíce udržované místo. Při nesprávné péči se totiž mohou vyskytnou problémy jako minerální skvrny.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Minerální skvrny mají tendenci vyskytovat se na dnu záchodové mísy, kde je snadné je přehlédnout. Vznikají usazováním tvrdých minerálů a v případě, že je nedokážete odstranit standardním čistícím prostředkem, můžou indikovat velký nevzhledný problém. Aby se ale skvrny nezhoršovaly, existuje několik šikovných způsobů, kterými je s trochou snahy můžete svépomocí odstranit. Potřebné produkty možná dokonce máte už teď doma. 

Ocet a jedlá soda

Ocet spolu s jedlou sodou tvoří velmi účinnou kombinaci pro boj se špínou ve vaší domácnosti. Neméně to tak platí i pro minerální skvrny v toaletní míse. Pokud se chcete problému zbavit, nalijte do záchodu šálek octu a poté jej pořádně promíchejte záchodovou štětkou. Následně přidejte jedlou sodu a počkejte asi 10 minut, aby kombinace vytvořila šumivou reakci. Štětkou nakonec vydrhněte všechny skvrny, v tuto chvíli by již měly jednoduše povolit. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Trik s kolou 

Pokud jde o odstranění odolných minerálních skvrn, obyčejná kola může dělat doslova zázraky. Začněte kompletním vypláchnutím toalety, abyste mísu vyprázdnili a zabraňte na chvíli přísunu další vody. Jakmile máte prázdno, naplňte záchod téměř po vrchol několika litry koly. Aby obsažené kyselé látky mohly pořádně působit, nechte ji odstát v nejlepším případě přes noc. Následující ráno akorát spláchněte a pomocí záchodové štětky ještě pořádně vydrhněte co zbylo.  

Ocet a borax

Borax je skvělý čisticí prostředek, který v kombinaci s octem dokáže úspěšně odstranit usazené skvrny z tvrdých minerálů. Tuto kombinaci můžete použít mimo toalety i na jiné poškozené vodovodní instalace. Nalijte tedy čtvrtinu šálku do záchodové mísy a pořádně ho promíchejte štětkou. Následně přidejte šálek octa, pořádně promíchejte a nechte roztok odstát okolo dvaceti minut. Nakonec pomocí štětky nebo kartáče vydrhněte skvrny a spláchněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Boraxová pasta

Tato metoda je určena pro extrémní případy. Zkuste proto ještě zvážit, zdali nezkusíte jednu z výše uvedených možností. Pro správné čištění odstraňte veškerou vodu ze záchodové mísy. Musíte se ujistit, že jsou skvrny pořádně suché a v míse není opravdu žádná voda. Smíchejte následně půl šálku boraxu s octem, abyste vytvořili pastu. Tou řádně zakryjte celé skvrny, aby nebyly vidět a nechte ji působit dvacet minut. Pasta rychle tuhne, takže tento krok nezačínejte, dokud nebudete připraveni. Nakonec odstraňte hmotu kartáčem a pořádně postižené části vydrhněte.  

Zdroj: Build

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články