Skvělé tipy pro hospodyňky na čištění trouby | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Nikdy nedávejte utěrku na dvířka od trouby. Poučte se z praxe těch nejlepších hospodyněk

Nikdy nedávejte utěrku na dvířka od trouby. Poučte se z praxe těch nejlepších hospodyněk

Správná péče o domácí spotřebiče je důležitým aspektem úklidu. Tímto jednoduchým trikem bez námahy umyjete troubu od všemožných nečistot a baketrií.

uterka trouba dvirka
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Když se nad tím zamyslíte, většina žen dá utěrku na dvířka od trouby, protože je k nim dobrý přístup a je pak vždy po ruce. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, že to není úplně správný nápad? Ve skutečnosti jsou dvířka trouby tím nejhorším místem kuchyni, kam pověsit utěrku či ručník. Protože se na ně dostává to, co by vás asi ani nenapadlo.

Rukojeť od dvířek je plná bakterií

Pokud i vy dáváte ručníky a utěrky na rukojeť od dvířek trouby, raději s tím hned přestaňte. Zkuste se nad tím jednoduše zamyslet, trouba je vlastně část kuchyně, které se všichni členové rodiny dotknou několikrát denně. A také se na ni sem tam vylije nějaká omáčka nebo oběd, který právě připravujete. A z toho důvodu je plná bakterií.

Jak odstranit skvrny z trouby

Čištění trouby patří k těm nejvíc nenáviděným činnostem v domácnosti. Naštěstí jsou tu pro vás připravené tyto triky, díky kterým se rychle naučíte čistit troubu. A půjde vám to opravdu snadno. Nejprve samozřejmě vyjměte mřížky a nechte je namočit do umyvadla s teplou vodou a trochou saponátu. Poté ještě dočistěte houbičkou a opláchněte. Pak si nasaďte rukavice a vyberte váš oblíbený čistič.

Jedlá soda a ocet

Tyto dva jednoduché produkty jsou vlastně úplným základem čistoty. Jen tedy musíte vědět, jak je správně použít. V tomto konkrétním případě si poradí i s nepoddajnými tuky. Nejprve novou houbičkou vytřete všechny povrchy trouby, poté je ještě posypte jedlou sodou. A nakonec postříkejte octem.

zena cisti troubu
Zdroj fotografie: Depositphotos

Jakmile se ocet dostane na sodu, ihned uvidíte, jak začne pěnit. Nechte působit deset minut. V tomto okamžiku budete muset být trošku opatrní, abyste nepostříkali větrací otvory. Po uplynutí deseti minut můžete mastnotu velmi snadno seškrábnout čisticí stěrkou a troubu nepoškrábete. Nakonec ještě celou troubu přejeďte houbičkou.

Citronová šťáva

Dalším rychlým a zároveň přirozeným způsobem je vymačkat tři citrony. Šťávu poté dejte do ohnivzdorné misky a vložte ji do trouby na 30 minut při 250 stupních. Jakmile trouba vychladne, bude stačit jen namočit do horké šťávy hadřík a otřít všechny povrchy, které budete chtít vyčistit. Je to opravdu účinné, navíc tento trik můžete použít i při čištění mikrovlnné trouby.