Čalouněný nábytek se dá vyčistit pomocí obyčejného škrobu. Bude vypadat jako nový

Když se řekne čalouněný nábytek, každý si představí dechberoucí sedačky a křesílka. Tento druh vybavení má své výhody, nicméně se špatně udržuje v čistotě. Podívejte se, jak na to.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

V dnešní době si můžete pořídit různé druhy, designy a provedení pohovek či křesel. Jedno je však jisté. Kráse čalouněného nábytku se nic nevyrovná a dalo by se říci, že se hodí do každého stylu domácnosti. Je nadčasový, pyšní se dlouhou životností, bytelností a stabilitou. Jak už to tak bývá, vše má své proti. Jinak to není ani s čalouněným nábytkem.

Nejhorší je, když dojde na čištění

Lidé vlastnící čalouněný nábytek moc dobře ví, že není úplně snadné se o něj starat. Je nutné ho chránit před slunečním svitem, a proto by neměl být umístěn v jeho přímém záření, jinak vybledne. K dalším nevýhodám patří nadměrné usazování prachu, kterého se špatně zbavuje. Není tedy ideální do domácností, kde bydlí alergici. A na závěr je tu problematika čištění skvrn. Chemické zásahy jsou nevhodné, doporučuje se čištění parou, vodou či domácími prostředky.

Profesionální péče něco stojí

I když si můžete objednat profesionální čisticí služby, existují i jiné metody zbavení se skvrn. Je pravda, že na ně nemají vytížené maminky od dětí čas, ale přesto by je měly vyzkoušet. Chemická čistidla jsou pro čalounění nevhodná a také něco stojí. Sice skvrny dokonale vyčistí, ale raději si s nimi moc nezačínejte. Od věci není dát šanci postupu, k němuž budete potřebovat výhradně jednu ingredienci.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vyhněte se chemii a šetřete přírodu

Mrkněte se do spíže a zjistěte, zda máte po ruce bramborový škrob. Možná se vám to bude zdát neuvěřitelné, ale právě díky němu se zbavíte skvrn a mastnoty na čalouněném nábytku. Tato vychytávka nefunguje do pár minut, nýbrž přes noc, ale výsledek bude famózní. Navíc budete mít jistotu, že jste ulevili přírodě.

Postup je jednoduchý, až nebudete věřit

Nejen milovnice přírody nedají dopustit na podomácku vyrobené čističe, které nezatěžují životní prostředí. Připravte si bramborový škrob a posypte jím místo postižené mastnou nebo špinavou mapou. Vyčkejte přes noc a pak ze zasaženého prostoru vysajte zbytky bramborového škrobu. To je celý zázrak a přitom to není věda.

A jak čistíte čalounění vy?

Zdroj: TheSpruce
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články