V obchodě se prodávala uzenina, kterou by ale za žádnou cenu neměl nikdo jíst. Hrozí vážné zdravotní problémy

Pokud jste nakupovali v tomto obchodě, raději rychle zpozorněte. Inspekce odhalila, že se tam prodávalo zdraví ohrožující zboží.

i Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Čas od času se na pultech obchodů objeví produkt, jehož konzumace představuje zdravotní riziko pro lidské tělo. Podobný případ musela nedávno řešit Státní zemědělská a potravinářská inspekce u oblíbeného prodejce v Českém Těšíně, kde se objevila zdánlivě čerstvá, ale také zapáchající potravina se slizem na povrchu. Inspektoři nyní varují společnost, aby každý, kdo si tento produkt zakoupil, kontaktoval prodejce nebo se obrátil přímo na ně. 

Plesnivá tlačenka na pultech oblíbeného obchodu 

Inspektoři se protentokrát rozhodli zavítat k prodejci Gastro Obadva v Českém Těšíně, kde se prodávají různé masné výrobky a další oblíbené potraviny. Během kontroly se pozastavili u regálu s uzeninou a všimli si zvláštně zapáchající tlačenky. Jednalo se o rozbalený produkt určený k prodeji na váhu a již pouhým okem bylo vidět, že se na jeho povrchu nachází zvláštní slizká vrstva. Na nic proto nečekali a vzali si vzorek na kontrolu.

Ta odhalila, že se skutečně jedná o plíseň, a potravina s referenčním číslem 24-000143-SZPI-CZ tak byla označena za nebezpečnou. Prodejce rovněž prozradil, že ji načal nedávno a běžně takový typ produktu vydrží tři dny. Přesto však dle serveru PotravinyNaPranyri v tuto dobu již neměla být na pultech obchodů, ale v kontejneru. Nyní tak pravděpodobně dojde k poradě mezi dodavatelem a samotnými inspektory, aby se taková situace již neopakovala.

iZdroj fotografie: Pixabay
Na pultech oblíbeného obchodu se objevila plesnivá tlačenka.

Konzumace zkažených masných potravin představuje velké nebezpečí pro lidské zdraví, a pokud můžete, raději se tomu vyhýbejte. V důsledku by mohl trpět zejména váš trávicí trakt, a to zejména plynatostí, žaludeční nevolností, bolestí a dalšími nepříjemnými příznaky. Na webu adbz jsme také psali, jak doma můžete využít vaječné skořápky

Jak často jíte tlačenku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články