Na vrcholku hory vybudoval starý pán z vraku lodi jedinečnou chatu za pár drobných. Dokonalý výhled z domova bez milionových dluhů - adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Na vrcholku hory vybudoval starý pán z vraku lodi jedinečnou chatu za pár drobných. Dokonalý výhled z domova bez milionových dluhů

Na vrcholku hory vybudoval starý pán z vraku lodi jedinečnou chatu za pár drobných. Dokonalý výhled z domova bez milionových dluhů

Jestli pátráte po zajímavém místu, které kombinuje dobrodružství a trochu komfortu, možná se vám tohle bude zamlouvat.

boatel 02 e1625045754238
Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Holland

Jestli nevíte, co je boatel, netruchlete. Jedná se zkrátka o člun, který je zařízený k ubytování. V tomhle konkrétním sdílíte místo s ostatními hosty a nikdo nemá na tuto strukturu nijak exklusivní nárok, který by mohl uplatnit. Samotný člun je starý, zaprášený a občas na vás koukne nějaký pavouk, jedná se však o nezvyklou a nepředvídatelnou zkušenost. Výhled je navíc ohromující, jste v přírodě a máte tu i dva psy.

Jedinečné místo na vrcholku hory

Tento podivný příbytek se nachází uprostřed divokých květin na vrcholku hory v krásném údolí řeky Dyfi a jde doslova o postel ve člunu. Vaří se tu na volném ohni a stejně tak tu můžete přebývat. Boatel se stal místem pro divadelní festivaly, zcela exklusivní koncerty a jedná se o naprosto kuriózní turistickou destinaci. Z boudy vedle člunu můžete vidět Cader Idris, součást Kambrického pohoří ve Walesu.

boatel 01
Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Holland

Místo je naprosto okouzlující dokonce i v tom nejšílenějším počasí. Dají se zavřít dveře, zapálit svíčky, nalít dobré pití a zabalit do přikrývky a krásné atmosféry, kterou skutečně jinde nenajdete. Hosté si místo zamilovali, protože nabízí klid, jedinečné místo, ticho a mnoho kuriozit. Navíc můžete místním psům do úmoru házet frisbee a nejspíš je to nikdy neomrzí. Místní poskytnou všechny lůžkoviny, ale nikoli ručníky nebo snídani.

Polní podmínky a další skutečnosti

Hosté mohou použít dům v případě potřeby připojení k internetu, použití koupelny nebo úkrytu před mizerným počasím. V zásadě se tak dá plynule přecházet mezi civilizací a téměř divočinou. Bouda na člunu má lednici a základní vybavení pro vaření včetně dvou ploténkového vařiče a grilu. Je tu i polní kuchyně ve stylu 50. Let a tekoucí voda. Najdete tu také suchý záchod a venkovní sprchu připojenou k zadní stěně domku.

boatel 03
Zdroj fotografie: Se souhlasem Alex Holland

Celé místo je většinu času velmi tichým, občas fouká a někdy o víkendu trénují přelety vojenské letouny. Bylo postaveno v roce 2012 s použitím recyklovaných materiálů. Provozovatelé nabízí nejrůznější čaje, kávu i cukr, potřebujete ovšem vlastní ručníky. Kromě toho mají vlastní soukromý vodní zdroj z pramene, který je před použitím filtrován. Jde omezený zdroj, kterým není možné plýtvat.  

Zdroj: Host Unusual