Jak prodloužit životnost lednice o dobrých 10 let: Výrobci to nehlásají, aby měli větší prodeje. Přitom je to snadné

Lednička je spotřebič, který má doma snad každý. Je třeba ji ale pravidelně čistit a starat se o ni, aby vám vydržela co nejdéle.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pokud se už i vám stalo, že jste měli pocit, že vaše lednička nefunguje správně, nejspíš jste z toho byli nešťastní. Ale nebojte se, nemusí jít o problém, který by se nedal opravit, a nemusí vás ani čekat obrovské výdaje. Podle odborníků jde totiž o běžné problémy, které se obvykle dají opravit z pohodlí vašeho domova. Pojďte se podívat, jak na to.

Přetížení chladničky

Pokud bude vaše lednička neustále pracovat na ten nejvyšší výkon, budete se poté možná divit účtu za elektřinu. A vaše uši z toho také nebudou nadšené. Jelikož je lednička jedním z největších spotřebičů, které doma máte, bude lepší, když nebude pracovat více, než má. Lednička také může být přetížená, když ji máte nastavenou na příliš nízkou teplotu. Pokud chcete teplotu zkontrolovat, vložte do ní sklenici s teploměrem alespoň na 8 hodin.

Únik vody

Pokud se vám pod ledničkou vytvořila velká louže vody, je to opravdu špatné znamení. Dobrou zprávou ale je, že je velmi snadné tuto katastrofu napravit. Je ale třeba pravidelně čistit odtok vody, který se nachází ve spodní a zadní části chladicího prostoru. Pokud je totiž tento odtok ucpaný, rychle se stane, že voda stékající ze stěn lednice proteče a vy ji poté uvidíte na zemi.

Rezavá lednice

Pokud si myslíte, že když vám zrezne nějaká část lednice, dáte ji na opravu a bude jako nová, tak jste na omylu. S rezavou lednicí totiž nic neudělá ani ten nejlepší profesionál. Takovým problémům můžete předcházet, když budete pravidelně čistit výtok vody. K čištění slouží speciální nástroj, jenž bývá součástí příslušenství chladničky, případně můžete využít tenký drát nebo brčko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Námraza v mrazáku

Otevřete mrazák a vidíte tam vlastně sníh? Je na čase, abyste začali jednat. Námraza totiž vzniká při častém otevírání dveří, v důsledku čehož pára kondenzuje a zamrzá. Řešení tohoto problému je velmi jednoduché. Zkrátka neotevírejte dveře mrazáku tak často, a když už, snažte se je co nejrychleji zavřít. Také rozhodně zkontrolujte dveře, někdy totiž stačí jen pořádné vyčištění těsnění.

Jak se staráte o vaši ledničku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články