Rozbitý zip se dá během pár sekund opravit pomocí vidličky

Ne vždy je nutné odnášet oblečení do opravny. Vypadlý jezdec snadno nasadíte zpátky na zip s pomocí obyčejné vidličky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zip je neodmyslitelnou součástí pestré škály oděvů. Neobejdete se bez něj u kalhot a džínů, je jím vybavena většina dámských sukní a zdobí celou řadu bund. Ačkoliv se příliš často nerozbíjí (například v porovnání s knoflíky, které se každou chvíli utrhnou), je dobré znát pár triků, jak ho rychle spravit a vyhnout se módnímu faux pas. Jedním z nich je i vychytávka s vidličkou, díky níž vás bude nasazování vypadlého jezdce bavit.

Nasazování jezdce bude hračka

Mnozí z vás se již někdy ocitli v situaci, kdy řešili problém se zipem. Nemoci si v určitou chvíli dopnout kalhoty nebo zapnout bundu je vždy nepříjemné. Jestliže se vám „pouze“ vytrhl jezdec, nezoufejte, řešení je velmi snadné. K opětovnému nasazení jezdce na zip vám postačí vidlička, jež vám umožní mít obě ruce volné. V prvním kroku opravy si nachystejte zmíněnou jídelní vidličku, kterou položte na stůl hroty nahoru a zatižte ji.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zaklínění jezdce mezi hroty vidličky vám umožní snadné navlečení obou částí zipu.

Ve druhém kroku vezměte do ruky upadlý jezdec a zasuňte jej mezi hroty vidličky. Dbejte na to, aby spodní strana jezdce směřovala do stropu a očko s držadlem k zemi. V dalším kroku do jezdce zasuňte obě části zipu. Ty byste měli zasouvat současně a dostatečně jemně, aby do sebe jednotlivé zuby dobře zapadly. Až budete mít jezdec nasazený, nezapomeňte zabezpečit spodní okraj zipu, aby znovu nevypadl, jak radí i web DailyMail.

Drobné opravy zipu zvládnete sami  

Výhodou výše zmíněného postupu je, že při zapínání nevzniká na jedné straně přebytek a na zipu se netvoří vlny ani nezůstává jedna strana nedopnutá. Možná vás ale spíše než vypadlý jezdec trápí rozjíždějící se zip. K jeho opravě vám budou stačit kleště. Jak potvrzuje web TheSpruce, rozjíždějící se zip je nejčastěji přičiněním příliš volného jezdce. Proto vezměte k ruce připravené kleště a jezdec po obou stranách jemně zmáčkněte.

Starší a levnější zipy může trápit drhnutí. Abyste si je nepoškodili, zkuste je promazat. K tomuto účelu vám dobře poslouží mýdlo, balzám na rty nebo třeba vosk. Pokud se vám ve spodní části zipu vylomily zoubky, můžete místo zabezpečit těsně nad ním sešitím obou částí zipu k sobě. Nevýhodou takového řešení je nicméně jeho dočasnost a zároveň nemožnost zip plně rozepnout.  

Znáte další rychlé triky, s nimiž je oprava oblečení hračka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články