Jak vizuálně rozšířit úzkou místnost, aby byla prostornější

Úzké místnosti nejsou neobvyklé, zejména ve starších budovách. Máte dvě možnosti – buď se s malým prostorem vyrovnáte, nebo můžete využít několik triků k vizuálnímu rozšíření místnosti.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Osvětlení

Mnozí věří, že nejdůležitějším pomocníkem v malém prostoru je světlo. Ve skutečnosti hraje osvětlení stejně důležitou roli. Například pokud má váš byt úzkou chodbu, můžete nainstalovat světla směřující od středu stropu ke stěnám – touto technikou se úzký prostor trochu rozšíří. Samotné lampy by měly být co nejvíce neviditelné. Ideální možností jsou zapuštěná svítidla. Ty se namontují přímo do sádrového stropu. Výsledkem je, že nikdo nevidí svítidla, ale pouze světlo.

iZdroj obrázku: Comfortoria.ru
Osvětlení dodá místnosti útulnost

Pruhy

Nezapomeňte na oblíbený trik pro rozšíření úzkého prostoru – pruhy. Můžete pruhy namalovat barvou nebo jednoduše použít pruhovanou tapetu. Tento trik krásně místnost rozšíří. Lze použít úzké i široké pruhy. Nezaměřujte se na neutrální černou, bílou nebo šedou – jasné akcentní barvy budou lepší volbou.

iZdroj obrázku: Yellowhome.ru
Pruhy vizuálně stěnu rozšíří

Kontrastní barvy

Aby bylo možné vizuálně rozšířit úzkou místnost, je nutné malovat široké stěny ve světlých neutrálních nebo studených odstínech. Pokud dáváte přednost tapetám, dejte přednost rolím s malým nenápadným vzorem, které nebudou příliš nápadné. Na druhé straně na krátkých stěnách musíte použít jasný akcent nebo kontrastní barvy. Vhodné jsou také velké plakáty. Použitím této techniky bude místnost úměrnější a její obdélníkový tvar se přiblíží čtverci.

iZdroj obrázku: Bestmebelik.ru
Kratší stěnu namalujte kontrastní barvou

Bílá barva

Nakonec se obrátíme na oblíbený způsob, jak vizuálně zvětšit místnost bílou barvou. Ta místnost udělá světlejší, vzdušnější, prostornější a samozřejmě širší. Světlé mohou být nejen stěny, ale také strop a podlaha. 

iZdroj obrázku: Roomester.ru
Díky bílé barvě bude prostor hned šiřší
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články