Dan a Anna předělali vagón z druhé světové války na plnohodnotný domov. Svou rekonstrukcí nadchli celý svět, lidé teď chtějí žít jako oni

Pořídit si vlastní bydlení je kvůli finanční náročnosti stále složitější. Lidé proto hledají levnější alternativy. Obliba tak trochu jiných domovů prudce roste.

i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
i Zdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Netradiční formy bydlení jsou stále populárnější. Na plnohodnotné domovy se mění staré autobusy, stavební buňky nebo skladovací kontejnery. Podobnou proměnou může projít i železniční vagón z druhé světové války. Jeho renovace znamenala pro pár umělců, kteří z něj vytvořili svůj domov, opravdovou výzvu. Nepříliš rozměrný prostor historického vozu se jim ale podařilo přeměnit v úžasnou a elegantní retro domácnost.

Střecha domku je nepřehlédnutelná

Když Anna Reader s Danem Hulingem poprvé uviděli starý vlakový vagón, okamžitě v něm viděli obrovský potenciál. Rozhodli se, že ho zrenovují na svůj domov. Pozoruhodný projekt přestavby je plný chytrého designu, který je u malých prostor nezbytný. Současně se jim povedlo zachovat historický charakter prostoru z doby druhé světové války a proměnit ho v něco zcela nového a jedinečného.

iZdroj fotografie: S vědomím Zyia Pictures

Hlavní vnější úprava jejich domu v coloradském městečku Fort Collins upoutá vaši pozornost na první pohled. Na vagon se rozhodli přistavět stupňovitou střechu, která umožňuje větší přístup světla do domu. Interiéru, který původně disponoval vcelku nízkým stropem, dodává pocit mnohem větší prostornosti. Díky originálnímu řešení skleněné střechy se v místnosti vytvořil vizuálně nápadný a velmi působivý průzor na okolní přírodu.

Nábytek a dekorace mají starožitný nádech

Vstoupit do železničního vagonu je jako přenést se v čase do minulosti. Design interiéru zcela odpovídá charakteru vozu z druhé světové války. Všechna výbava, nábytek a doplňky v interiéru působí velmi autenticky, a přitom jsou funkční a praktické. Stropy jsou obložené stylovými dlaždicemi a dřevem, které dominuje i v zařízení domova. Skvěle vypadají také obklady na stěnách, historická kamna i retro vana v koupelně.

Tak trochu jiný dům má ložnici, kuchyni, obývací prostor i koupelnu a toaletu. Nábytek a dekorace jsou citlivě vybrané a mají starožitný šmrnc. Dokonale ladí s bydlením v osmdesát let starém vagónu. Původní zůstala okna vozu. Strop v obývací části je vyříznutý kvůli průchodu světla. Navzdory tomu, že jde o železniční vůz, dům nijak nevyčnívá v okolním prostoru. Dan a Anna, kteří provozují podnik a učí lidi, jak si vyrobit vlastní boty, jsou na svůj domov hrdí.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Co říkáte na přeměnu vagónu na domov?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články