Chytrá rychlovarná konvice AENO EK7: když chcete jednodušší život a eleganci v jednom

AENO EK7 má uživatelům usnadňovat život, což není pouze heslo. Je chytrá tak akorát, ale nezklame ani náročnější uživatele, a zapadne v podstatě kamkoliv.

Chytrá rychlovarná konvice AENO EK7 i Zdroj fotografie: AENO
                   

Rychlovarná konvice AENO EK7 se řadí mezi ty chytré, které vám dokáží usnadnit život. Oproti klasickým se liší v mnoha směrech, mezi přednosti patří regulace teploty a dálkové ovládání přes mobil nebo hlasové povely, které fungují v celém domě, máte-li rozmístěny chytré reproduktory. Vyniká rovněž elegantním designem, který zapadne do moderní i „konzervativní“ kuchyně. Osloví přitom i uživatele, kteří doposud využívali pouze jednoduché konvice.

Klíčové vlastnosti rychlovarné konvice AENO EK7

  • silný příkon 2 200 W pro rychlý ohřev vody
  • dvojitá stěna, která zvenčí nepálí
  • regulace teploty od 40 do 100 °C
  • udržení teploty po dobu až 24 hodin
  • ovládání na dálku přes mobilní aplikaci
  • přijímá také hlasové povely

Regulace teploty vody usnadní přípravu nápojů

Ohřívání vody už dávno není jenom o natočení a zapnutí konvice, kdy ta „hloupá“ přivede vodu k varu, a chcete-li ji v nižší teplotě, musíte ji buď zavčasu vypnout, anebo nápoj následně zředit. Chytrou rychlovarnou konvici AENO EK7 si můžete jednoduše přizpůsobit svým preferencím, dennímu režimu, i konkrétním nápojům. Teplotu je totiž možné regulovat od 40 do 100 °C, a to buď ručně na dotykovém displeji zařízení, nebo přes mobilní aplikaci / hlasovým povelem.

Díky této funkci bude mít voda vždy přesně takovou teplotu, jakou daný nápoj vyžaduje, resp. jakou sami nastavíte – například 100 stupňů pro kávu, 60 až 80 pro různé zelené čaje, striktních sedmdesát pak pro čaje bílé. Řadu nápojů je sice možné připravit i s vroucí vodou, ale právě správná teplota zajistí lepší a intenzivnější chuť. Navíc si takto můžete zapnout ohřívání na dálku, takže než vystoupíte z auta a dojdete domů, bude voda připravena.

Sám výrobce AENO připravil stovku receptů na přípravu různých nápojů, u nichž přesně udává nejenom ingredience, ale také doporučenou teplotu vody.

Ovládání pomocí aplikace a hlasových povelů

K usnadnění obsluhy vyvinul výrobce vlastní mobilní aplikaci, kterou stáhnete v App Store (pro iOS) i Google Play (telefony s OS Android), v níž můžete spustit ohřívání vody odkudkoliv, neboť je rychlovarná konvice AENO EK7 připojena k Wi-Fi síti. Po nastavení konkrétní teploty uvidíte, za jak dlouho bude voda ohřátá, a pokud nechcete přesně na čas vyčkávat, můžete zapnout udržení teploty do doby, než vodu použijete (max. délka je 24 hodin, což je asi více, než je třeba).

Ve společnosti AENO nicméně mysleli i na případy, kdy zrovna nebudete mít volné roce, anebo nebude možné použít telefon. Chytrá rychlovarná konvice EK7 zvládá plnohodnotně přijímat hlasové povely přes asistenty Siri, Google Assistant a Alexa, což mj. umožňuje její připojení s „ekosystémem“, pakliže máte v domácnosti, kanceláři (nebo jinde) také chytré reproduktory s podporou některého ze zmíněných asistentů.

Vedle „chytrého“ ovládání je obsluha možná i na samotné rychlovarné konvici AENO EK7, a to pomocí intuitivního dotykového ovládání. Informace jsou potom zobrazovány na LED displeji, jemuž dominuje ukazatel teploty, a dobře viditelný je rovněž ukazatel hladiny vody.

Vysoký příkon i velký objem konvice AENO EK7

Velikostně je chytrá rychlovarná konvice dostatečně velká i na několik větších hrnků, její celkový objem vychází na 1,7 litru, přičemž doba vaření nepřesáhne v případě plného využití 6 minut. Na kávu nebo čaj máte ale vodu připravenou za násobně kratší dobu. AENO EK7 tomu vděčí příkonu 2 200 W, což je dnes relativně standard (existují silnější i slabší varianty), na druhou stranu dbal výrobce na optimální poměr mezi spotřebou elektřiny a efektivitou ohřívání.

Dvojitá stěna pro vyšší bezpečí i udržení teploty

Vnitřek konvice je vyroben z nerezové oceli, díky čemuž je voda čistá, bez usazenin a zápachu, k němuž může dojít typicky u některých plastových alternativ. Oproti nim ani sklu není AENO EK7 tak náchylná na tvorbu vodního kamene a umožňuje jednodušší čištění, za což vděčí i celistvé ploše se skrytou topnou spirálou. Díky dvojité stěně pak dokáže nejenom udržet vodu uvnitř teplou, ale zároveň zvenčí nepálí, což eliminuje riziko nehody na úplnou nulu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak působí kratom? Poznejte ho blíže
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky