Na dotek měkké a bohatě načechrané ručníky bez změkčovače. Správná teplota praní a množství prášku navrátí zašlou hebkost

Opotřebované ručníky mnohdy začínají tvrdnout, což je nejenže nepříjemné, ale také nebezpečné pro zdraví naší pokožky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Máloco je lepší než zabalit se po dlouhé horké sprše do hedvábného ručníku. Bohužel je známo, že každá látka se časem opotřebovává, v důsledku čehož také tvrdne. Pokud jste tedy odpůrcem změkčovačů tkanin, které obsahují mimo jiné zdraví nebezpečné syntetické vůně, ale na druhou stranu toužíte, aby vaše ručníky byly stále měkké a hebké, vyzkoušejte tyto osvědčené triky. 

Nepoužívejte změkčovač tkanin

Změkčovače tkanin často obsahují oleje a složky na bázi ropy, které zhoršují savost vašich ručníků. I přes komerční sliby různých prodejců těchto produktů byste nikdy neměli věřit, že vám tyto chemické látky skutečně pomůžou udržet ručníky hebké a měkké. Namísto toho si raději pořiďte všemocný ocet, který účinně pomáhá odstraňovat bakterie a doopravdy umí změkčit látku. Stačí ho přidat menší množství před zapnutím pračky do přihrádky pro prášek na praní a uvidíte, jaké umí dělat zázraky. 

Ručníky oddělte vždy stranou

Ručníky byste měli vždy prát oddělené od ostatního prádla. Většina odborníků podotýká, že klíčem k úspěchu je ručníky nemačkat mezi hromadu dalšího oblečení nebo ložních tkanin, protože se nevyperou pořádně, v důsledku čehož se mnohem rychleji opotřebovávají. Pokud totiž s ručníky perete například trička, prostěradla a nějaké spodní prádlo, rozhodně nemohou dostávat rovnoměrnou péči. 

iZdroj fotografie: Freepik

Ručníky protřepejte a dejte jim prostor

Pokud ručníky vkládáte do pračky, která je již přeplněná prádlem, pravděpodobně se k nim nedostane ani teplo, které je uvnitř bubnu generováno. Vždy jim tak při praní nechte dostatečný prostor k tomu, aby procesem čištění mohla projít každá jejich část. Navíc byste měli ručníky před vložením do pračky vždy protřepat, aby se během praní příliš nezamotávaly.

Nepřehánějte to s pracím práškem

Příliš mnoho pracího prášku může ovlivnit nejen vaše oblečení, ale také vaše ručníky. A to bohužel velmi špatným směrem. Pokud prostředku používáte přespříliš, vaše prádlo může po vyprání vypadat zašle a ručníky se mohou zdát na povrchu velmi hrubé. Podle odborníků je dokonce vhodné, abyste pro jistotu používali pouze poloviční doporučené množství, které je uvedeno na obalu vašeho pracího prášku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Uberte stupně

Teplo je pravděpodobně to nejhorší, co můžete ručníkům během praní udělat. Bavlna je sama o sobě velmi citlivý materiál, který splaskne, pokud jej vystavíte přílišnému teplu, a už nikdy nebude tak měkký, jako tomu bylo, když jste si ho koupili. Zapamatujte si proto, že byste ručníky měli prát vždy při střední teplotě, kdy se látka vyčistí, ovšem bez jakýchkoliv vedlejších účinků. 

Jak si ručníky udržujete hebké a měkké vy? 

Zdroj: Treehugger

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články