Naučte se oloupat česnek do 20 sekund, a to klidně celou palici. Nepotřebujete nůž a ani si špinit ruce

Vyzkoušejte nový způsob loupání česneku. Tato zelenina je velmi oblíbenou přísadou do jídel, protože má opravdu skvělou chuť a dokáže vylepšit vlastně každé slané jídlo.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Česnek dodává specifickou pikantní chuť mnoha kulinářským pokrmům. A například nakládané okurky a různé marinády si bez této přísady asi neumíte vůbec představit. Obvykle stačí, když se očistí jen pár stroužků, protože jeho chuť je opravdu silná. Ale čištění jeho stroužků trvá dost dlouho a ještě k tomu po něm poté zapáchají ruce.

Jednoduchý způsob loupání

Někdy se ale může stát, že potřebujete velké množství česneku a jen pár stroužků vám nestačí. Například pokud třeba připravujete česnekovou polévku a nebo marinádu na vepřovou krkovičku. Tady jeden stroužek člověku zřejmě nestačí. Naštěstí existuje skvělý způsob, který používají profesionální kuchaři.

iZdroj fotografie: Pexels

Tento způsob vám umožní oloupat to správné množství česneku během několika sekund. Nejprve si připravte dvě kovové misky. Do jedné z nich vložte stroužky česneku a poté dejte navrch druhou misku. Tak a teď několikrát pořádně protřeste. Budete muset třepat asi 20 sekund a poté můžete horní misku oddělat. Oloupaný česnek je nyní připraven k vaření.

Další způsoby loupání česneku

Samozřejmě, že existují i další způsoby, jak správně oloupat česnek a neušpinit si u toho ruce. Vezměte celou palici česneku a rozřízněte ji napůl. Poté už jen vezměte třeba vařečku a z každé půlky vyklepejte stroužky česneku. Sice nebudete mít celé stroužky, ale ono to tak úplně není potřeba, účel splní úplně stejně. Oblíbeným způsobem je také použití zavařovací sklenice. Do ní dejte všechny neoloupané stroužky česneku a poté už jen pár vteřin pořádně třepejte. Těchto způsobů je opravdu velké množství.

Do čeho nejčastěji přidáváte česnek?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články