Jak bez sušičky usušit prádlo za 30 minut: Jana radí fígl s prostěradlem
adbz.cz » Hobby » Jana se podělila o skvělý trik, jak rychle usušit prádlo. Chytře použije prostěradlo a za 30 minut je oblečení úplně suché

Jana se podělila o skvělý trik, jak rychle usušit prádlo. Chytře použije prostěradlo a za 30 minut je oblečení úplně suché

Usušit prádlo během chladného a deštivého počasí nemusí být žádný problém. Stačí, když budete znát tyto triky, se kterými toho usušíte opravdu hodně.

obyvak suseni pradla
Zdroj fotografie: iStock

Během letního období je pro mnoho lidí čas na to, aby vyprali vše, co zrovna potřebují. Na prázdný koš na špinavé prádlo je jistě skvělý pohled, ale jakmile nastane podzim a zima, je sušení prádla trochu více obtěžující. Nic totiž neschne rychle a na čistou halenku do práce musíte čekat i několik dní. Pokud si ale vyzkoušíte tyto triky, možná zjistíte, že i během nepříznivého počasí lze vše usušit celkem rychle.

Sušičky a jiné domácí spotřebiče

V současné době využívá většina domácností na sušení prádla sušičku. Vzhledem k tomu, že se neustále zvyšují ceny za energie i za vše ostatní, tak tento spotřebič nebude příliš vhodný pro velké množství lidí k tomu, aby jej používali pravidelně. Místo toho ale mohou využít triky, jak usušit prádlo doma, i když venku není zrovna hezké počasí. Nejedná se o nic složitého a tyto vychytávky se budou hodit do více domácností.

Správná cirkulace vzduchu

Někteří lidé mají doma problémy s plísní, která se vytvořila na zdi, a i po odstranění se časem vrátí. Plíseň může vzniknout z několika důvodů, ale nejčastěji se objevuje proto, že lidé nesprávně větrají nebo suší prádlo v chladné místnosti. Abyste tomuto problému předešli, je potřeba větrat v místnosti i během zimního období. Nejlepší variantou je, když otevřete všechna okna i dveře najednou a necháte čerstvý vzduch proudit po celé domácnosti. Po 2 až 3 minutách vše opět zavřete a doma budete mít čistý vzduch, aniž by se zdi stihly ochladit.

susak suseni pradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Využijte prostěradlo a topení

Když už víte, jak správně větrat, abyste předcházeli vzniku plísní, podívejte se i na vychytávku jedné ženy, která se o svůj trik podělila s lidmi na sociální síti. Podle ní totiž uschne prádlo mnohem rychleji, když jej dáte na sušák a ten poté umístíte k topení. Přes topení i sušák nakonec přehoďte prostěradlo a na prádlo bude proudit horký vzduch. Za 30 minut by už mělo být dokonale suché. Velikou výhodu bude mít každý, kdo má doma žebříkové topení, protože s ním tento trik funguje efektivněji.

Když nemáte v místnosti topení

Může se stát, že v místnosti, ve které chcete sušit prádlo, nemáte topení. I tento problém se ale dá vyřešit. Pořiďte si klidně malý ventilátor a vždy, když pověsíte prádlo na sušák, pusťte jej na plný výkon. Díky tomu oblečení uschne vcelku rychle a v místnosti bude cirkulovat vzduch, takže by se neměla tvořit plíseň. Pokud by se u vás doma plíseň objevila, je potřeba s ní začít bojovat včas, než se rozšíří na více míst.

@cleanwithjen Clothes Drying Hack! Now the wet weather is here here is a little hack to get your clothes drier quick if you are using a normal clothes horse! #cleanwithjen #laundryhack #laundrytips #sweaterweather #tidytok ♬ I Ain’t Worried – Acoustic – OneRepublic