Odstranění rýh a škrábanců na dřevěném nábytku za téměř 0 Kč. Je potřeba jen utěrka s vodou a žehlička

Pokud máte na nábytku rýhy, rozhodně ho nevyhazujte. Nevzhledné oděrky vám pomůže odstranit papírová utěrka s vodou a obyčejná žehlička.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rýhy a škrábance na nábytku kazí estetiku celé domácnosti, a pokud si jich všimne návštěva, není to zrovna nejlepší vizitka. Poškozený nábytek však není vždy nutné měnit za nový nebo se ho kompletně zbavovat, protože existuje velmi snadný trik, jak nevzhlednosti do jedné zakrýt. Jak navíc uvádí instagramová stránka PanÚklid, postačí vám k tomu přitom pouze několik minut vašeho času, utěrka namočená vodou a obyčejná žehlička. 

Kávový peeling proti celulitidě 

Nábytek v domácnosti, který používá celá rodina, se může postupem času velmi snadno poškodit. Ať už se na něm objevily rýhy, oděrky nebo škrábance od zvířat, nevzhledných známek se můžete poměrně snadno zbavit. Není přitom nutné k tomu používat drahé komerční výrobky nebo složité nářadí – skvěle vám postačí papírová utěrka, trochu vody a žehlička. Jakmile si připravíte náčiní, přesuňte se k poškozenému nábytku.

První, co musíte udělat, je nastříkat na oděrku trochu vody. Ta by ji měla minimálně vyplnit a rozlít se trochu do okolí. Následně přes tekutinu položte papírový ubrousek, na ten nastříkejte ještě trochu vody a nakonec ho přežehlete. Tímto způsobem dle webu Hobby zajistíte, že dřevo nasákne vodu a po několika krátkých hodinách ho vrátí do původního stavu. Nikam proto nespěchejte a vyčkejte na požadované výsledky, protože za to opravdu stojí. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený PanÚklid (@panuklid)

Nábytek bude opět jako nový 

Jakmile vyzkoušíte tento jednoduchý trik, váš nábytek bude opět jako nový. Dejte si však při opravování pozor, abyste to s použitím žehličky nepřehnali, jinak by na materiálu mohly zůstat spáleniny a černé odstíny. Stejně tak se snažte použít adekvátní množství vody, protože pokud by jí bylo příliš, mohla by se zejména na dřevěném materiálu objevit vyboulenina. Na webu adbz jsme také psali o retro věcech, které mohou mít velkou hodnotu. 

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články