Retro věci z obrovskou hodnotou. Za nejvyšší částky se prodává toto
adbz.cz » Hobby » Retro věci, které se lidem válí na půdě, ale přitom mohou mít velkou cenu. Dobře prodat se dají kromě jiného hračky nebo nábytek

Retro věci, které se lidem válí na půdě, ale přitom mohou mít velkou cenu. Dobře prodat se dají kromě jiného hračky nebo nábytek

Až se jednou pustíte do vyklízení půdy nebo skříní, na něž dlouhá léta nikdo nesáhl, rozhodně všechno nevyhazujte. Některé předměty mohou mít vysokou cenu.

anglicaky
Zdroj fotografie: Seneca Quayle/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Pravidelným tříděním potřebných a nepotřebných věcí se můžete zbavit harampádí, které jen překáží nebo i staré negativní energie, která se k danému předmětu pojí. Přesto byste při této činnosti měli postupovat obezřetně a neházet do koše vše, co vám přijde pod ruku. Podle webu Lidovky jsou pak skládky plné historicky cenných kousků, které se dají prodat za pěkně velkou sumu peněz. Zjistěte, o jaké předměty je největší zájem.

Nesmrtelné hračky

Různé stavebnice nebo i sběratelské kartičky se sportovci se těší stále velké oblibě. Určité druhy lze v dnešní době prodat za pěkně vysokou částku, pokud se vám podaří najít opravdu zapáleného sběratele. Stejně tak můžete udat i modely autíček, panenky nebo třeba dětské kuchyňky. Zvlášť v případě, že k nim ještě stále máte původní originální balení.

Knihy, komiksy a plakáty

Některá literární díla bývají těžko dostupná. Zejména za jejich dřívější vydání můžete dostat pěkný balík. Nadšení sběratelé mimo starých časopisů, komiksů nebo známek ocení také sbírku plakátů nebo jiných reklamních materiálů, jak potvrzuje i náš čtenář Šimon K. z Jindřichova Hradce: „Miluju retro věci a rád si udělám výlet za případným pokladem. Nejradši mám staré knihy, komiksy a plakáty tehdejších umělců.“

gramofon
Zdroj fotografie: Pixabay
Retro kousky rozhodně nevyhazujte. Nejdřív je zkuste nabídnout k prodeji.

Šperky a oblečení

Oblíbené ozdoby mnoha žen i mužů mohou mít velkou cenu. Zejména pokud pocházejí z 60. nebo 70. let minulého století. Nemusí se přitom ani jednat o výrobky ze zlata či stříbra. Staré oblečení lze nejen prodat jako sběratelské kousky, ale také recyklovat. V mnoha sekáčích nebo na burzách jsou vyhledávaným artiklem. Navíc mohou posloužit také při tematických večírcích nebo jiných společenských událostech.

Elektronika a retro nábytek

Starý počítač, herní konzole nebo staré mobilní telefony či počítačové a konzolové hry jsou čím dál vzácnější. Než je vyhodíte, zkuste je napřed nabídnout k prodeji. Stejně tak retro nábytek, jemuž lze podle webu Novinky vdechnout druhý život a dále jej využívat. Stejně tak si ponechte plechovky a lahve od nápojů nebo gramofonové desky, kterých máme i my plnou skříň a rádi si je čas od času pustíme.

Nikdy nevíte, kdy se vám ještě budou tyto retro kousky hodit nebo koho zaujmou. I stará CD lze různými způsoby recyklovat a vyrobit z nich umělecké dílo, strašáky na zahradu nebo i na balkon a z jejich obalů vytvořit třeba stojan na fotky. Přesný postup, jak na to, pak naleznete v dřívějším příspěvku na adbz.