Návod na výrobu rámečku na fotky z obalů od CD | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Retro obalů od CD se rozhodně nezbavujte. Můžete z nich vytvořit neobyčejně krásný stojan na fotky

Retro obalů od CD se rozhodně nezbavujte. Můžete z nich vytvořit neobyčejně krásný stojan na fotky

CD jsou v našem světě už téměř minulostí a většina z nich končí ve smetí. Existuje ale způsob, jak jejich obalům dát šanci na druhý život v podobě rámečků na fotky.

obaly na cd
Zdroj fotografie: iStock

Doba se posunula a hudbu už snad nikdo neposlouchá jinak než přes svůj telefon nebo v rádiu při jízdě autem. Tento způsob je pohodlný, a je proto přirozené, že se postupem času staly CD s hudbou jen vzpomínkou. I přes to však existuje spousta lidí, kteří je mají ještě na půdě nebo na ně narazí na garážových výprodejích. Pro většinu lidí se z CD a jejich obalů stal prachobyčejný odpad. Neznamená to však, že by se nedaly přetvořit na něco, co bude i v této moderní době užitečné.

Vyrobte si doma moderní rámeček

Existuje skvělý způsob, jak z obalů na CD vytvořit krásnou dekoraci do domu, kterou můžete potěšit nejen sebe, ale i své blízké. Potřebovat budete pouze čtyři identické obaly na CD, lepidlo vhodné na plast a čtyři fotky. Při výběru obalů volte nejlépe ty, které na sobě nemají škrábance a jsou plně funkční. Musí být také naprosto průhledné a čiré, protože v opačném případě by přes ně nešly fotky vidět.

muz prodavajici cd na ulici
Zdroj fotografie: Pixabay

Vezmete čtyři správně zvolené obaly a vyjměte z nich CD a případně i papírový přebal. Nachystejte si je tak, aby se při spojení jejich hran všechny otevíraly směrem ven. Pro detailisty se doporučuje sjednotit i stranu, na které se budou otevírat, tak, aby se na každé straně dvířka otevírala zprava. Poté vezměte lepidlo vhodné na plasty a jednotlivé dílky k sobě slepte hranami tím způsobem, aby vznikl čtverec.

Už stačí přidat pouze fotky

Nechte hotový rámeček chvíli odstát, aby lepidlo pořádně zatvrdlo a dílky se k sobě natrvalo slepily. Do rámečku pak už chybí pouze vložit vámi zvolené fotografie a je hotovo. Finální výrobek si můžete vystavit doma na polici, nebo ho můžete darovat blízkým, které tím jistě velmi potěšíte. Za pár korun si tak vytvoříte nádherný doplněk, jenž vám může ještě dlouhá léta sloužit, místo toho, aby jeho díly zbytečně skončily na skládce.

Jakými způsoby byste zvládli přetvořit obaly od CD vy?

Vyrobte si ze starých CD jedinečný stojan na fotografie

Zdroj: GenialeTricks