Zajímavé využití starých zavařovacích sklenic | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Staré zavařovačky nevyhazujte. Mají užitečnou i dekorační funkci, takové nevšední využití bude obdivovat každá návštěva

Staré zavařovačky nevyhazujte. Mají užitečnou i dekorační funkci, takové nevšední využití bude obdivovat každá návštěva

Pokud nevíte, co se starými sklenicemi od okurek, medu či zavařenin, můžete se inspirovat těmito vychytávkami. Vyrobíte je snadno a zkrášlí každý pokoj v domě.

zavarovacky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Každý má jistě doma sbírku nepoužívaných skleněných nádob. Běžně v nich kupujeme například kyselé okurky, med nebo zavařeniny. Určitě už dlouho přemýšlíte, co by se dalo se všemi těmi sklenicemi udělat. Podívejte se proto na těchto dvanáct zajímavých výrobků, které si z nich můžete vytvořit. Jedná se o praktické věci i jednoduché dekorace, jež dokáží vylepšit každý kout vašeho domu. 

Dávkovač cukru a mouky

Jeden z nejjednodušších způsobů využití je výroba dávkovače, k čemuž budete potřebovat pouze prázdnou krabici od džusu, zavařovací sklenici a šroubovací kroužek. Z prázdné krabice vyřízněte kolečko okolo místa, kde je umístěno hrdlo. Pomocí šroubovacího kroužku jej ke sklenici přišroubujte a máte jednoduchý, ale šikovný dávkovač. 

Úložný prostor pro téměř cokoliv

Do zavařovacích sklenic můžete umístit spoustu věcí. Kromě původního obsahu do nich můžete střádat peníze, využít je jako malý ozdobný skleník a určitě najdete i malou loďku, která by se tam také vešla.

Nádoba na marinování

Sklenice se dá velmi dobře použít jako marinovací nádoba. Připravte si do ní oblíbenou marinádu a následně dovnitř naložte maso. Díky skvělé uzavíratelnosti sklenic se pak naložené maso výborně skladuje i přenáší.

Dávkovač na mýdlo

Šetřit planetu od plastů můžete například výrobou vlastního dávkovače mýdla. Než abyste starý vyhodili a koupili nový, raději dávkovač přilepte na víko sklenice a můžete jej používat opakovaně. 

Váza na květiny

Tento nejběžnější způsob použití starých zavařovaček není možné opomenout. Jakékoliv luční květiny budou vypadat velmi dobře v průhledné sklenici na komodě i zahradním stolku. Její okraj můžete ozdobit provázkem.

Osvětlené sklenice

Oblíbenou ozdobou se v posledních letech stávají různé druhy osvětlených skleněných nádob. Led světýlka na baterie v dnešní době stojí jen pár korun a jakkoliv namotané uvnitř průhledné nádoby budou vypadat fantasticky u každého stolu ve večerních hodinách. 

Plovoucí svíce

Osvítit večerní stůl nebo romantickou vanu můžete také plovoucími svíčkami. Stačí do sklenice dát vodu, přizdobit ovocem nebo barevnými kamínky a na hladinu položit čajovou svíčku. Rázem máte skvělé osvětlení do vany i ke stolu.

Malý květináč

Velmi dobře se do sklenice sází také rostlinky. Stačí přidat hlínu a zasadit semínko, které díky skleněnému obalu bude mít vždy dostatek světla pro klíčení i růst kořenů. Jen pozor na přehnané zalévání, voda nemá kam odtékat. 

Miska na čínskou polévku

Sklenice jsou také výborné na přípravu oblíbených čínských polévek. Díky uzavření nudle hezky nabobtnají a čínskými hůlkami se takto připravená polévka jí lépe, než byste čekali. Navíc si ji můžete přenést bez obav, že vám vyteče.

Inhalační nádoba proti rýmě

Když uděláte do víčka několik otvorů a do sklenice dáte vatové tampóny s esenciálními oleji, můžete se rychle zbavit nepříjemné rýmy. Takto si můžete vyrobit vlastní přenosnou inhalační nádobu na uvolnění dýchacích cest.

Solné svíce

Na sklenici z venkovní strany přilepte nahrubo drcenou sůl a dovnitř vložte zapálenou čajovou svíčku. Jednoduše si tak během chvíle vyrobíte vlastní solné svíce, které příjemně osvětlí váš obývací pokoj.

Vonné nádoby

Pouhým vložením vonných olejíčku do zavařovací sklenice můžete jednoduše vytvořit vonné nádoby. Stačí si vybrat oblíbený vonný olej a do víčka sklenice udělat několik otvorů. Takto připravená nádoba s olejem umístěná na topení pak příjemně provoní celý pokoj. 

Jaké další využití pro staré zavařovačky znáte vy?

Zdroj: OneGoodThingByJillee